Забезпечення прав людей з інвалідністю. Соціальні послуги, які надаються під час дії воєнного стану та останні зміни у цій сфері

foto.jpg

У рамках проєкту «Інформаційно-контактний центр правової допомоги» Одеська національна наукова бібліотека спільно з Одеським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели лекцію на тему: «Забезпечення прав людей з інвалідністю. Соціальні послуги, які надаються під час дії воєнного стану та останні зміни у цій сфері».

Катерина Калюжна, головний юрист Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповіла слухачам про законодавство, яке регулює соціальну захищеність осіб з інвалідністю в Україні, та зміни до нього.

Основні права та пільги, гарантовані державою, змін не зазнали: першочергове право на перетин кордону, право на пенсійне забезпечення або соціальну допомогу, безоплатне отримання лікарських засобів, передбачених програмою реабілітації особи з інвалідністю; забезпечення спеціальними засобами, яких потребує особа у зв’язку з інвалідністю (вставні ока, щелепи, крісло колісне, автомобіль).

Особи з інвалідністю мають також право на безоплатну правову допомогу. Зокрема, вторинна правова допомога полягає в складанні процесуальних документів, представництві інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами. При зверненні до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги особі з інвалідністю треба мати довідку МСЕК або пенсійне посвідчення, довідку з пенсійного фонду про розмір пенсії за 6 місяців та довідку про доходи за останні 6 місяців з управління соціального захисту населення.

До введення воєнного стану на території України при працевлаштуванні особи з інвалідністю їй не встановлювався випробувальний термін. Наразі ця норма змінена, таким чином випробувальний термін встановлюється всім  особам, які працевлаштовуються.

Нормативно - правова база:

Конвенція про права осіб з інвалідністю
Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
Указ Президента України «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю»
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 285-р «Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року»

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань звертайтеся до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

вул. Коблевська, 40, м. Одеса, Україна, 65023
Контактні телефони:

(048) 726-14-45
(048) 726-14-44

Email: odesa.local@legalaid.od.ua

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:
0-800-213103

Створено: 12.08.2023
Переглядів: 1230
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.