Привітали колег з ювілеєм

11 листопада 2011 року з нагоди ювілею Миколаївської обласної універсальної бібліотеки імені О. Гмирьова відбулися урочистості, у яких взяла участь і делегація Одеської національної наукової бібліотеки імені М.Горького на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Ольгою Ботушанською.

Підсумки багатогранної діяльності бібліотеки від дня її заснування до дня сьогоднішнього були озвучені в ході науково-практичної конференції за темою «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова: історія розвитку, ресурсний потенціал, соціальне партнерство».

Відкрила конференцію начальник управління культури Миколаївської облдержадміністрації Світлана Гладун, яка привітала присутніх зі святом 130-річчя обласної бібліотеки. Радник голови Миколаївської обласної ради Олена Симоненко побажала усім бібліотекам нових творчих задумів і зазначила, що завдяки участі у проектній діяльності програми «Бібліоміст» миколаївські бібліотеки зараз знаходяться на гідному рівні свого розвитку.

Після привітань були представлені доповіді та виступи учасників конференції. Директор ОУНБ ім. О. Гмирьова, голова Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації, заслужений працівник культури України Надія Богза розповіла про 130-річний досвід плідної співпраці бібліотеки з громадою і підкреслила, що саме миколаївська громада виступила ініціатором заснування Миколаївської громадської бібліотеки у далекому 1881 р. Доповідь директора Державного закладу «Національна парламентська бібліотека України» Зої Савіної була присвячена одному з провідних напрямів діяльності ОУНБ ім. О. Гмирьова – науково-дослідній роботі. Дуже цікавою була доповідь директора Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» Георгія Саприкіна, в якій він розповів про свій візит до Китаю і про тамтешню державну  політику в галузі бібліотечної справи, супроводжуючи розповідь яскравими кадрами відеопрезентації з життя бібліотечних установ Піднебесної.

Ювілейні урочистості проводилися у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії. На цьому заході працівників бібліотеки з ювілеєм привітали заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань Наталія Іванцова, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Пащенко, головний спеціаліст відділу аналізу і прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Світлана Сивокінь, заступник міського голови Маргарита Сапожнікова, начальник управління культури Миколаївської облдержадміністрації Світлана Гладун, представник Росспівробітництва в Україні Юлія Федоренко, митрополит Миколаївський і Вознесенський Пітирим, заступник генерального директора з наукової роботи Державного закладу «Національна Парламентська бібліотека України» Зоя Савіна, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України, координатор центру безперервної бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації Ярослава Хіміч, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки імені М.Горького Ольга Ботушанська, директор Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» Георгій Саприкін, менеджер Програми «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна» Меган Унангст, голова обласного комітету профспілки працівників культури Любов Назарова, представники колективів обласних, міських та районних бібліотек, керівники обласних закладів культури, партнери та друзі бібліотеки.

У вітальному зверненні до ювілярів генеральний директор ОННБ імені М.Горького, яка є зональним центром організаційно-методичної допомоги бібліотекам Півдня України, Ольга Ботушанська, зокрема, відзначила:

- Історія Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О.Гмирьова насичена цікавими і значущими подіями. Завдяки сумлінній праці колективу вдалося перетворити книгозібрню на потужний інформаційний, просвітницький та методичний центр. Ви можете пишатися досягнутим високим рівнем автоматизації бібліотечних процесів: власними базами даних, веб-сайтом, регіональним інформаційним порталом. Варто відзначити і високий рівень методичної роботи, дієве керівництво мережею публічних бібліотек Миколаївщини. Високої оцінки заслуговують і останні яскраві та неординарні проекти, спрямовані на популяризацію бібліотеки в суспільстві та розширення доступу користувачів до її фондів: акція «Бібліомаршрут» з використанням «читаючого» тролейбуса; тренінг за темою «Технічна підтримка Центрів вільного доступу до Інтернет» для інженерно-технічних фахівців ЦБС та ін. Ми переконані, що Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека імені О.Гмирьова і надалі з честю виконуватиме покладену на неї благородну місію, що колектив книгозбірні завжди буде взірцем самовідданого служіння бібліотечній справі.

Були зачитані привітання від голови Верховної Ради України Володимира Литвина, Міністра культури України Михайла Кулиняка, заступника керівника Представництва Росспівробітництва в Україні  Юрія Діденка, директора програми "Глобальні бібліотеки "Бібліоміст-Україна" Матея Новака, президента Української бібліотечної асоціації Ірини Шевченко.

Програма святкового заходу включала вшанування ветеранів бібліотечної праці, серед яких були колишні директори ОУНБ ім. О. Гмирьова. Бібліотекою було запроваджено окрему відзнаку «Преміум-партнер» для нагородження організацій, з якими пов’язана багаторічна спільна діяльність.

Неповторну атмосферу заходу було створено завдяки професіоналізму творчого колективу артистів Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, які виступили з концертними номерами.

Святковий день залишив добрі спогади, приємні відчуття та яскраві враження.

Створено: 23.11.2011
Переглядів: 3070
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.