Презентація книжки Миті Великоні «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу».


22 травня 2023 року у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки  відбулась творча зустріч з Митею Великонею, доктором філософії, професором культурології, керівником Центру культурологічних і релігійних досліджень Люблянського університету (Словенія) та презентація його книжки «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу», яку вже було перекладено та опубліковано п’ятьма мовами. Українська версія вийшла цими днями у Видавничому домі «Гельветика» (м. Одеса).  Видання на цю тему в Україні публікується вперше.

Автор книги розкрив соціальну складову робіт вуличних художників, зробивши міждисциплінарний аналіз ностальгічних, патріотичних, ультраправих, футбольно-фанатських і шовіністичних графіті та стріт-арту.

На сторінках видання науковець розмірковує про значення графіті та вуличного мистецтва як певного засобу масової інформації у контексті соціально-політичних перетворень у країнах постсоціалістичних Балкан і Центральної Європи. Як зазначає автор: «У книзі теоретизуються дискусії про політичні графіті та вуличне мистецтво з метою продемонструвати різні методологічні підходи з чотирьох поглядів: контекст, автор, власне робота й аудиторія».

У заході також взяли участь засновник та директор Видавничого дому «Гельветика» Олег Головко та завідувач наукового відділу Одеського художнього музею Кирило Ліпатов.

Почесними гостями заходу були також представники Посольства Словенії в Україні. Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова провела поважних гостей залами першої публічної бібліотеки України. Гості із Словенії залишили свої побажання у книзі відгуків ОННБ.

У рамках заходу були представлені книжкова виставка з фонду ОННБ «Мистецтво графіті та стріт-арту» і авторська електронна презентація Миті Великоні «Політичне графіті та вуличне мистецтво».

Цей культурний захід, що реалізувався в Одесі за підтримки Посольства Словенії в Україні сприятиме культурному розвитку між нашими країнами та підтримці принципів толерантності та взаємоповаги, популяризації історії словенського та українського народів, зміцненню дружби між словенами та українцями.

Створено: 24.05.2023
Оновлено: 20.06.2023
Переглядів: 201
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.