Радіодиктант національної єдності - 2022. Анонс

00.jpg

Шановні друзі!

Одеська національна наукова бібліотека спільно з нашими партнерами – Суспільне Одеса, знову долучається до Радіодиктанту національної єдності – найбільшого україномовного флешмобу, який традиційно відбудеться у День української писемності та мови 9 листопада об 11:00 за київським часом. Для його написання у відділі міжнародних проєктів ОННБ (внутрішній дворик, вул. Пастера, 13) буде створено спеціальну творчу студію. А у разі повітряної тривоги передбачено укриття.

Авторкою тексту ХХІІ Радіодиктанту національної єдності стала українська письменниця та режисерка, член Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України – Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом, як і раніше, долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хорків зазначив: «Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас».

Щорічно до Радіодиктанту по всьому світу приєднуються мільйони українців та людей, які знають і люблять українську мову. Цьогорічну подію буде адаптовано до умов воєнного часу. Зокрема, у різних країнах будуть облаштовані студії для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Радіодиктант національної єдності 22 роки тому започаткувала команда Українського Радіо. Відтоді він став щорічною акцією, яку проводять у День української писемності та мови. У минулому році автором і диктором Радіодиктанту національної єдності був відомий український письменник Юрій Андрухович, а близько 100 одеситів долучилися до події, яка відбулась у головному читальному залі ОННБ.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, телеканалах (UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та регіональні канали) та діджитал-платформах (Youtube, Facebook) Суспільного Мовлення.


У час, коли ворог намагається нас роз’єднати та зламати, ми маємо пам'ятати, що саме мова є важливою складовою духовної культури та національної свідомості українців. Тож, запрошуємо долучитися до флешмобу та написати Радіодиктант національної єдності з нами у відділі міжнародних проєктів ОННБ (внутрішній дворик ОННБ, вул. Пастера, 13) 9 листопада об 11:00, або ж доєднатися будь-яким зручним для Вас способом.

Створено: 04.11.2022
Оновлено: 10.11.2022
Переглядів: 877
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.