До Дня захисників та захисниць України та Дня Українського козацтва. Лекція Тараса Гончарука

zastavkafoto-1.jpg

До Дня захисників та захисниць України та Дня Українського козацтва 14 жовтня у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася лекція доктора історичних наук, професора кафедри історії України факультету історії та філософії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Тараса Гончарука на тему «Історичні витоки звитяги оборонців Незалежної України».

2.jpg

З вітальним словом до гостей заходу звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова: «Щира вдячність всім нашим воїнам, які сьогодні героїчно тримають позиції, відчайдушно і мужньо захищають нашу країну, нашу землю, наш народ, наше культурне надбання..  Сподіваємось, мріємо і віримо в перемогу, наближаємо  її!..  Та маємо робити і власний гідний внесок у наближення перемоги  на «позиціях культурного фронту», зберігати  нашу ментальну здатність, посилюючи її почуттями, новими емоціями та новими знаннями…»

3.jpg

Про історію запровадження свята Дня захисників та захисниць розповіла модератор заходу провідний бібліограф відділу соціокультурної діяльності ОННБ Вероніка Стягайло.

4.jpg

У своїй лекції Тарас Гончарук  розповів про походження свята Покрови Пресвятої Богородиці та тяглість «військової традицій» його святкування від давніх часів до сьогодення. Родзинкою стало ґрунтовне дослідження історичної традиції написання ікон «Козацька Покрова». Науковець детально зупинився на історії українського війська, простежив історичну парадигму  козацької звитяги через вояків УНР та УПА, як їх послідовників, і до сучасних наших славетних захисників та захисниць. Лекція супроводжувалася презентацією «День захисників і захисниць України».

Увагу відвідувачів привернула книжкова виставка «За честь, за волю, за українську долю!», яка експонувалася в рамках заходу та супроводжувалася бібліографічними оглядами.

Пам’ятаймо, що сотні тисяч українців щодня ризикують власним життям для збереження демократичних цінностей та територіальної цілісності нашої держави. Дякуємо їм за це та пишаємося нашими захисниками та захисницями, які продовжують подвиги славетних предків!

Створено: 17.10.2022
Переглядів: 1263
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.