Лекція Тараса Гончарука до Дня захисників та захисниць України та до Дня Українського козацтва. Анонс

foto-2.jpg

До Дня захисників та захисниць України та до Дня Українського козацтва 14 жовтня о 15.30 у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) відбудеться лекція Тараса Григоровича Гончарука на тему «Історичні витоки звитяги оборонців Незалежної України».

Тарас Григорович Гончарук – дослідник  історії України кінця XVIII — першої половини XIX століття, історії Одеси та Південної України, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

14 жовтня ми вшановуємо і жінок, і чоловіків, які стоять на охороні нашої держави. Свято було започатковано Указом Президента України 806/2014 та зберігає багаті та славні традиції українського народу, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі, втілює наші незмінні цінності: любов до Батьківщини, готовність захищати свою країну, відстоювати її інтереси. Дату 14 жовтня було обрано не випадково, адже саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, яка вважалася заступницею українських козаків, надавала їм наснаги та сил у боротьбі. Українське козацтво завжди було і залишається символом мужності, незламності національного характеру, непохитності віри і духу. Також саме цього дня відзначається створення УПА, яка є одним із найяскравіших прикладів відчайдушної боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії.

Запрошуємо відвідати лекцію та разом із знаним науковцем-істориком простежити тяглість героїчного шляху українських захисників від давнини до сьогодення. Адже знати своє коріння, пам'ятати та шанувати своїх героїв – надзвичайно важливо. Особливо зараз, у час, коли ворог намагається зламати наш дух та посягає на нашу землю.

Захід проходитиме офлайн у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1)

Створено: 13.10.2022
Оновлено: 14.10.2022
Переглядів: 865
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.