До Всесвітнього дня усмішки: книжкова виставка «Посміхайтеся, панове!...»: із скарбнички українського гумору

Посмішка - сонце. Вона проганяє з людського обличчя зиму.

(Віктор Гюго)

 

Всесвітній день усмішки відзначається щорічно в першу п'ятницю жовтня.

1963 року одна з американських страхових компаній звернулась з проханням до художника Гарві Белла придумати яскравий символ – візитну картку фірми. Буквально за десять хвилин Гарві придумав і намалював так званий смайлик. Замовники прийняли роботу, заплатили Беллу півсотні доларів, виготовили значки з усміхненим обличчям і роздали всьому персоналу компанії. Успіх такої «візитки» перевершив всі очікування. Клієнти компанії були в захваті від нововведення – буквально через кілька місяців було випущено більше десяти тисяч значків!

Зовсім скоро миле обличчя з усмішкою стало з'являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом.

Однак сам Всесвітній день усмішки почали відзначати значно пізніше – 1999 року. Цей день присвячується гарному настрою, а його девізом є слова: "Зроби добру справу. Допоможи з'явитися хоча б одній усмішці". Саме відтоді свято відзначається по всьому світу різними акціями та флешмобами.

До Всесвітнього дня усмішки в читальному залі (вул. Акад Філатова,1) експонуватиметься книжкова виставка «Посміхайтеся, панове».

В творах, які представлені на виставці, автори показують, що добра усмішка або щирий сміх подовжують людське життя, допомагають критично сприймати дійсність, виходити зі складних життєвих ситуацій.

У цікавій необтяжливій формі автори гумористичних творів доносять до читачів інформацію, що у житті є серйозні і не зовсім смішні речі, а якщо сприймати життя з оптимізмом, воно стає легшим.

Здатність пожартувати – одна з багатьох особливостей, яка доволі чітко характеризує українців та дає зрозуміти людям, з ким вони мають справу. Поколіннями наш народ успадковує вміння підібрати гостре слівце: пісні, гуморески, меми, смішні висловлювання з’являються та поширюються соціальними мережами моментально. Насправді, гумор допомагає розважитися, відволіктися в ці непрості часи.

Тож увазі користувачів ОННБ представляємо добірку творів українських авторів:

glazovij.jpg

Глазовий Павло. Гуморески : старі й нові / Павло Глазовий.– К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2007.– 336 с.

Павло Глазовий – найулюбленіший український «сміхотерапевт». Його твори підбадьорюють у найскладніші хвилини безнадії. Творчість Павла Глазового – гірка й прекрасна правда про нас самих. Його буцімто невибагливі на «естетський» слух гуморески роблять людей щасливішими і звільняють їх від страху. У цій книжці уперше зібрано найкращі твори Майстра сміху з різних періодів його творчості.

vishnya.jpg

Вишня Остап. "Мисливські усмішки" та інші оповідання / Остап Вишня; Худож. Сергій Юрійович Донець.– Донецьк : ПКФ "БАО", 2007.– 288 с.

Остап Вишня – відомий український письменник. Він написав нариси, фейлетони, плідно працював як перекладач, але найбільшої слави зазнав як гуморист і сатирик. Його «Мисливські усмішки» уже понад півсторіччя веселять читачів – читати їх без сміху неможливо.

Герой «Мисливських усмішок», який є оповідачем, – трохи хитрий, трохи дивакуватий у своєму священнодійстві полювання, але завжди він іронічний до себе, доброзичливий і наївний, як дитина. І головне для нього – не трофей, а спілкування з природою.

ukrains_kij_gumor_ta_satira.jpeg

Український гумор та сатира : [для серед. та ст. шк. віку] / Упоряд. і передм. Іван Михайлович Андрусяк.– К. : Школа : НКП, 2008.– 352 с.– (Бібліотека шкільної класики)

До видання увійшли вибрані поетичні та прозові твори як  класиків українського письменства від епохи бароко до ХХ сторіччя, так і сучасних письменників, які презентують найкращі зразки українського літературного гумору і сатири.

olijnik.jpg

Олійник, Степан. Вибрані твори : гумор, сатира, лірика : збірка / Степан Олійник; Упоряд., ред. та автор вступ. слова Богдан Сушинський.– 4-те вид. , доп.– Одеса : Астропринт, 2011.– 565, [1] с.

Збірка знаного українського поета-гумориста і сатирика. В своїх творах викривав міщанство, ницість, хабарництво, сутяжництво, тобто все те, що не прикрашає людину. Боровся за ствердження добра і правди, чесності й благородства. Без його творчості неможливо уявити українську сатиру і гумор.

odes_kij_meridian.jpg

Одеський меридіан : гумористичні твори сучасних одеських письменників : для серед. та ст. шк. віку / Уклад. Інна Анатолівна Іщук; ред. Володимир Григорович Рутківський; Худож. Лариса Дем'янишина.– Одеса : Друк Південь, 2020.– 130 с. : фотоіл., портр.

В цій збірці зібрані сатирико-гумористичні твори сучасних авторів, що мешкають на Одещині чи ж пишуть про чорноморський край. Він рекомендований викладачам літератури в середніх та старших класах при вивченні спецкурсу «література рідного краю», а також всім шанувальникам веселого і влучного художнього слова.

Не забуваймо – усміхнена людина завжди приваблива. Посмішка робить людину більш відкритою. Приємніше і легше спілкуватися з тими, хто жартує, посміхається. Гарний настрій передається й іншим людям, які починають відчувати себе краще. Вам буде приємно від того, що люди із задоволенням спілкуються з вами, і це позитивно позначиться на вашому самопочутті.

До уваги користувачів! На базі читального залу (вул. Акад. Філатова, 1) діє послуга персонального абонементу, тож книги можна замовити для прочитання вдома.

Створено: 06.10.2022
Переглядів: 1032
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.