«Натхнення. Культурний простір»: мистецький вернісаж художниці Галини Лекаревої-Нікітіної

foto-1.jpg

27 вересня 2022 року в рамках циклу заходів з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек  у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) відбувся мистецький вернісаж художниці Галини Лекаревої-Нікітіної «Натхнення. Культурний простір».

foto-2.jpg

Відома мисткиня – член Національної спілки художників України,  віцепрезидент Спілки мариністів Одеси, член Міжнародної спілки художників «Мистецтво без кордонів», керівник Міжнародного проєкту «Арт-туризм», член правління Одеської обласної ради Миру. Вона – учасник багатьох престижних вітчизняних і міжнародних мистецьких проєктів, зокрема «Венеційська бієнале» (Італія) та Всесвітнього аукціону «Друо» (Франція). Її твори знаходяться в музеях України та приватних колекціях Польщі, Італії, США.

foto-3.jpg foto-4.jpg

Відкрила захід Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України. Вона щиро привітала художницю і всіх присутніх з відкриттям мистецької виставки, наголосивши, що  саме досвід багаторічної  та плідної  співпраці ОННБ з Одеською обласною радою Миру став щедрим підґрунтям для народження і  втілення такої чудової ідеї – відкриття мистецького простору в читальному залі ОННБ на вулиці Академіка Філатова. «Впевнені, що новий творчий майданчик, який ми презентуємо у цьому читальному залі, відкриє нові горизонти для розвитку креативного літературно-мистецького простору, адже  назва «Натхнення. Культурний простір» спонукає до цього»,  – сказала на завершення Ірина Олександрівна.

foto-5.jpg

У заході взяли участь провідні науковці, митці, громадські діячі, які ділилися своїми роздумами щодо творчої діяльності Галини Лекаревої-Нікітіної та нинішнього вернісажу; висловлювали власні бачення з приводу синтезу  книги, читання  і образотворчого мистецтва та його ролі у  створенні сучасного гармонійного культурно-просвітницького простору в бібліотеці.

foto-6.jpg

Ігуменя Серафима, настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодального відділу «Церква і культура» та  Галина Лекарева-Нікітіна.

foto-7.jpg

Юрій  Геращенко, президент  Спілки мариністів м. Одеси, еколог, письменник

foto-8.jpg

Наталія  Максимова-Порожнякова, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України

foto-9.jpg

Тетяна Овчаренко, кандидат культурології, доцент кафедри культурології та філософії культури інституту гуманітарних наук Національного університету «Одеська політехніка»

foto-10.jpg

Карина Апарінова,  завідувач бібліотеки-філії  №2  ім. К.Г. Паустовського

foto-11.jpg

Антон  Гриськов, методист-наставник Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів

foto-12.jpg

Окрасою зустрічі стало творче вітання від танцювального колективу «Ля флер»

Створено: 03.10.2022
Переглядів: 1000
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.