Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком

25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів».

foto-1.jpg

Василь Іванович, фізик за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.

foto-2.jpg

З вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона відзначила вагомий дослідницький доробок та багаторічну плідну співпрацю Василя Івановича з бібліотекою та зауважила: «Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним центром, а і надзвичайною локацією дружби, підтримки та співдії, що здатна єднати, збагачувати і робити суспільство потужнішим у нинішніх нелегких випробуваннях».

foto-3.jpg foto-4.jpg

Василь Вельможко розповів історію свого шляху у світі краєзнавства, про напрацювання і здобутки за 10 років дослідницької діяльності та представив електронну презентацію своїх книжок останніх років, зокрема: «Фізики і лірики фізико-математичного факультету Одеського університету»(2019) та «Чорноморці – борці за незалежну Україну (1917 – 1921)» (2021).

Василь Іванович наголосив, що бібліотека завжди була джерелом відомостей та фактів про людей, що зробили значний внесок не тільки в історію Одеси, а й у звитяжну справу боротьби за незалежність нашої України.

У зустрічі взяли участь провідні науковці, краєзнавці, журналісти, літератори, представники громадських організацій: Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та  НСХУ, почесний член НСКУ та Одеського товариства колекціонерів; Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, почесний  краєзнавець України; Дмитро Шупта, письменник, поет, член НСПУ та НСЖУ, заслужений працівник культури України; Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та НСПУ; Олександр Калініченко, доктор філософії, старший науковий співробітник Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів; Антон Гриськов, краєзнавець, методист Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів; Віталій Бошков, поет і перекладач, член НСПУ. Всі вони відзначали вагомий внесок Василя Івановича у розвиток краєзнавчих студій нашого міста та бажали досліднику натхнення, наснаги, нових творчих успіхів у такій важливій справі, як збереження історії і пам’яті про людей, події, що підіймали рідний край та країну, робили її сильною, незалежною, непереможною.

foto-5.jpg

Тарас Максим’юк та Василь Вельможко

foto-6.jpg

Тарас Гончарук

foto-7.jpg

Дмитро Шупта

foto-8.jpg

Олександр Калініченко

foto-9.jpg

Антон Гриськов

foto-10.jpg

Віталій Бошков

Наприкінці зустрічі Василь Вельможко передав у фонд ОННБ низку видань одеських авторів та власні книжки останніх років.

foto-11.jpeg

У рамках зустрічі також була представлена книжково-ілюстративна виставка «З творчого доробку Василя Вельможка».

foto-12.jpg

Традиційна світлина на пам'ять.

Створено: 26.07.2022
Оновлено: 27.07.2022
Переглядів: 587
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.