Сергій Жадан став лауреатом премії миру німецьких книгарів

60c99f3e27db9-zhadan-interview_big_bigjpg.jpg

Правління фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців оголосило переможця Премії миру 2022. Ним став український письменник та музикант Сергій Жадан.

Міжнародна премія миру щорічно із 1950 р. присуджується з нагоди проведення Франкфуртського книжкового ярмарку. Правління Фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців обирає особистість, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру». Серед лауреатів премії були Герман Гессе, Астрід Ліндґрен, Світлана Алексієвич та Вацлав Гавел. Цьогоріч в її історію увійшов і українець.

Сергій Жаданукраїнський письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма», автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Інтернат», поетичних збірок «Ефіопія», «Життя Марії», «Антена», «Список кораблів» та інших. Наразі як волонтер допомагає ЗСУ та українцям, що постраждали від війни. Цьогоріч також отримав премію EBRD Literature Prize 2022 за роман «Інтернат» та став Людиною року за версією польського видання «Gazeta Wyborcza».


Організатори премії у своїй заяві відзначили:

«Ми вшановуємо українського письменника і музиканта за його видатну мистецьку творчість і за гуманну позицію, з якою він звертається до людей на війні та допомагає їм, ризикуючи життям.

У своїх романах, нарисах, віршах та пісенній ліриці Сергій Жадан переносить нас у світ, який зазнав великих потрясінь і водночас живе традиціями. Його тексти розповідають про те, як війна та руйнування проникають у цей світ і перевертають життя людей з ніг на голову. При цьому письменник знаходить власну мову, яка показує нам потужно й диференційовано те, що багато хто не хотів бачити протягом тривалого часу.

Вдумливо та уважно, поетично та радикально Сергій Жадан досліджує, як, незважаючи на все насильство, люди в Україні намагаються вести незалежне життя, яке визначається миром і свободою».

 
На своїй офіційній сторінці у Фейсбуці письменник прокоментував:

«Дякую німецьким книговидавцям та книгорозповсюджувачам за цьогорічну Премію Миру. Дуже важливо, що в німецькому інформаційному просторі присутня Україна. Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само. Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє. Тому нині кожен вияв підтримки української культури працює на нашу перемогу. Величезна подяка всім за солідарність!»

 

Церемонія нагородження відбудеться в неділю, 23 жовтня 2022 р., у Церкві Святого Павла у Франкфурті-на-Майні та транслюватиметься в прямому ефірі о 10.45 на ARD (каналі найбільшого телерадіоконсорціуму Німеччини).

 

Створено: 20.07.2022
Переглядів: 718
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.