Пішла з життя українська та бразильська письменниця Віра Вовк

vvk2.jpg

Українська спільнота, українське літературознавство здригнулися від сумної і гіркої звістки: 16 липня, у далекім Ріо-де-Жанейро, перестало битися серце Віри Остапівни Вовк (справжнє ім’я – Селянська Віра Остапівна) – української та бразильської поетеси і письменниці, літературознавця,  прозаїка, драматурга, перекладачки та науковця, лауреата численних літературних премій, зокрема премії ім. Т. Шевченка за 2008 рік, учасниці Нью-Йоркської поетичної групи.

Віра Вовк писала українською, німецькою та португальською мовами. Її твори стверджували життя, доцільність і гармонію в природі, прагнення миру й щастя, а головне – вони полум’яніли любов’ю до рідної землі, до України, з якою доля розлучила її понад 60 років тому. Українська мова була її богом. Вона пропагувала українську культуру, мову, красне слово по всьому світу. Українською мовою перекладала Віра Остапівна твори французьких, італійських, румунських, македонських, старослов’янських митців. Переклади були її світом, її мистецтвом, в якому вона знайомила іспаномовний світ з творами українських письменників, зокрема, М. Коцюбинського, І Франка, Лесі Українки, В. Стефаника.  Її «Антологія української літератури» служить важливій справі популяризації творчості літераторів України за кордоном.

Одеська національна наукова бібліотека, сумуючи з приводу смерті Віри Остапівни, згадує як любила вона наше чудове місто, а особливо нашу бібліотеку. Вона була нашим великим другом, який неодноразово приїздив в Україну і обов’язково дарував нам свої чудові твори.

На наших бібліотечних полицях - близько 50 книжок Віри Вовк, які вона привозила з собою, або надсилала на адресу бібліотеки.  Ми пам’ятаємо довгі чудові прогулянки з Вірою Вовк та її незмінною багаторічною подругою, художницею Зоєю Лісовською, відвідування прекрасного Одеського оперного театру, Художнього музею, Свято-Михайлівського монастиря, мальовничого морського узбережжя…

А головне – пам’ятаємо її щире серце, її добрі руки, яким вона дарувала нам свої чудові твори. Хай Бог заплатить цій людині добром, покоєм і світлом за все її життя.

Створено: 18.07.2022
Переглядів: 784
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.