«Неформальна освіта людей поважного віку». Презентація навчально-методичного посібника

11 липня в Одеській національній науковій бібліотеці спільно з комунальним закладом вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» пройшла презентація навчального посібника  «Неформальна освіта людей поважного віку» (Миколаїв, 2020), авторами якого є М.М. Букач, Н.В. Клименюк, Д.В. Прасол, Л.К. Задорожна, Г.М. Сагач, В.В. Ягоднікова.

01.jpg

Видання здійснене ГО «Освітній центр “Університет третього віку”» м. Миколаєва за підтримки КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та призначений для тих, хто організує роботу «університетів третього віку», навчає людей поважного віку та тих, хто прагне допомогти та підтримати представників старшого покоління.

02.jpg

З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України. Вона наголосила на тому, що бібліотека має за честь презентувати це актуальне видання, спрямоване на посилення спроможності нашої держави протистояти страшним викликам, з якими ми стикаємось, показати нашу єдність і готовність вивчати і презентувати досвід широкому загалу. «Вірю, що саме від таких небайдужих, освічених людей, які попри війну не спиняються в своєму розвитку, освіті, в своїй професійній діяльності, залежить нині дуже багато. Як до війни, так і під час війни попит на компетентність, здатність генерувати нові ідеї і спроможність знаходити нові рішення є найбільш затребуваними якостями кожного громадянина України» - сказала Ірина Бірюкова.

Вона зазначила, що з ініціативи КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» з Одеською національною науковою бібліотекою було укладено Меморандум про співпрацю, який діє, і ми наповнюємо його реальними справами, декларуємо і засвідчуємо дієвість та єдність наших зусиль у прагненні зміцнювати потенціал нашої країни.

03.jpg

У своєму виступі Любов Задорожна, ректор КЗВО «Одеська обласна академія неперервної освіти Одеської обласної ради», кандидат філософських наук, зауважила, що презентована книжка – результат великої співпраці науковців і практиків, що є значним внеском у розбудову навчання та неформальної освіти в Україні. Посібник має на меті допомогти людям старшого покоління в адаптації до сучасного суспільного життя, у підтримці фізичного та інтелектуального здоров’я та сприяти об’єднанню та розширенню світогляду, організації діяльності, що створює умови для спілкування, самореалізації та активної участі в житті громади.

04.jpg

Співавтор посібника Микола Букач, доктор педагогічних наук, професор кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська обласна академія неперервної освіти Одеської обласної ради», ознайомив присутніх із новими дослідженнями демографічної ситуації в Україні та досвідом розробки програм, які допомагають зберегти активність людей поважного віку та забезпечити їх цікаве дозвілля. Він наголосив на тому, що задля організації повноцінної роботи з людьми поважного віку необхідна консолідація зусиль державних інституцій, громадських організацій, освітян, представників культури та ін., що значно розширить і посилить спроможності щодо виконання поставлених завдань у розбудові доброї і потрібної справи допомоги людям поважного віку.

05.jpg

Наталія Клименюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти, розповіла про створення та функціонування освітнього центру «Університет третього віку» в Миколаєві та облаштування комфортного бібліотечного простору для зустрічей, навчання та заходів. Саме тут відвідувачі можуть навчатися впродовж життя, здобувати знання та потрібні навички. Тут вони отримують доступ до різних джерел, розкривають свої таланти, розвивають креативність та демонструють результати своєї творчості.

06.jpg

Дмитро Прасол, кандидат психологічних наук, член Української Асоціації організаційних психологів і психологів праці, доцент кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського (2017-2019 рр.), наголосив на важливості освіти в похилому віці, що обґрунтовано результатами досліджень у сфері геронтології. Вони доводять позитивний вплив інтелектуального, емоційного і духовного розвитку на якість життя людини та на розширення її здатності бути корисною для суспільства. Він розповів про концепцію освіти упродовж життя як фактора здорового і змістовного життя людей поважного віку.

07.jpg

Враженнями від презентованої книжки поділився Костянтин Картузов, директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва, він відзначив, що бібліотека як місце зустрічі відіграє важливу роль у згуртованості людей поважного віку.  

08.jpg 09.jpg

Наприкінці зустрічі Микола Букач передав бібліотеці нові видання, які знадобляться фахівцям у соціальній роботі та педагогічній практиці.

10.jpg 11.jpg 12.jpg

До заходу в онлайн-режимі долучилися ГО «Освітній центр “Університет третього віку”», Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради.

Насамкінець зазначимо, що якісна освіта є запорукою розвитку та конкурентоспроможності людини та країни. Освічене суспільство спроможне забезпечити високі стандарти життя людей і соціальну стабільність. Створення освітнього середовища для всіх соціально-демографічних груп, зокрема для осіб поважного віку, відкриває можливості людини до розширення та реалізації свого особистісного, професійного, соціального, культурного і духовного потенціалу впродовж життя.

Дякуємо всім учасникам зустрічі!
Бажаємо авторському колективу посібника творчого натхнення,
цікавих досліджень і уважних читачів!

Створено: 13.07.2022
Переглядів: 972
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.