Життя в умовах війни: подбайте про психічне здоров'я та емоційний стан

00.jpg

Сьогодні вкрай важливо підтримувати своє психічне здоров'я й емоційний стан своєї родини. Як зупинити паніку, вгамувати емоції, зуміти сконцентруватись та самоорганізуватись, навчитися знижувати тривожність до того рівня, на якому можна переносити і виконувати повсякденні завдання.

Пропонуємо перелік ресурсів, які стануть у пригоді нашим співгромадянам  при підтримці свого психічного здоров'я та подоланні тревожності.

Деякі статті були написані напередодні війни, однак залишаються актуальними.

Перелік питань для власної безпеки від Генрі Дем’яновіча, консультанта із інформаційної та фізичної безпеки організацій та правозахисників.

Автор подає перелік питань, покликаних допомогти підготуватися до можливих ризиків. Ваші відповіді на запитання, звісно, не гарантують вам безпеку на всі 100%, однак допомагають зрозуміти', які ваші сильні сторони та які ви маєте вразливості, як ви можете підготуватися до цих ризиків, використовуючи наявні ресурси та створите свій план дій.

Психологічна (не)стабільність. Як підтримати себе за тривожних часів.

Поради від Ірини Ейгельсон, психологині, конфліктологині, учасниці Глобального партнерства  із запобігання збройним конфліктам (GPPAC).

У статті йдеться про те, що відчувати тривогу в ситуації невизначеності й у мирний час досить природна реакція психіки, а в ситуації ймовірної загрози безпеці життя тим більш є нормальним. Авторка дає певні поради як бути психологічно стійкішими до загроз. "...Навички управління своїми емоціями, розвиток здатності критично мислити навіть за тривожних часів, вибудова соціальних зв’язків та підтримки за межами свого найближчого кола рідних створюють міцне і згуртоване суспільство, здатне спільно опиратися будь-яким загрозам і розвиватися, будуючи бажане майбутнє разом", - пише пані Ірина Ейгельсон.

01.jpg 

Вчені-психологи Національної академії педагогічних наук України готові надавати психологічну допомогу всім, хто її потребує. 

Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України (далі — Інститут психології) здійснює роботу, спрямовану на психологічне забезпечення потреб суспільства в екстремальних умовах військової агресії.

Психологи, психотерапевти із різних громадських об'єднань та державних закладів об’єдналися на базі однієї платформи і готові надати професійну допомогу. А саме, психологічну підтримку, консультації, супроводження кризових станів в екстремальних ситуаціях, психологічний супровід перебування в бомбосховищах та укриттях, психологічну допомогу у подоланні стресу, психологічної травми тощо.

Фахівці також надають психологічну допомогу батькам дітей дошкільного віку в умовах кризового стану, дистанційної організації навчального процесу тощо.

Інформаційні матеріали розміщуються на:

Сайті Інституту психології

Сторінці Інституту психології

Сторінці Лабораторії психології навчання імені І.О. Синиці Інституту психології 

Сторінці Кризового центру медико-психологічної допомоги Інституту психології

02.jpg

На сайті Національної психологічної асоціації окрема сторінка присвячена темі протидії військовій агресії РФ. Там можна знайти наукову інформацію і практики, які спрямовані на підтримку психічного здоров'я населення в умовах сильного стресу, щодо інформаційної гігієни та підвищення медіаграмотності населення.

Бережіть себе та рідних, дотримуйтесь інформаційної гігієни й отримуйте інформацію з достовірних джерел. Тримаємо високий моральних дух!

Слава Україні!

Створено: 07.03.2022
Переглядів: 2931
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.