Круглий стіл

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ –

ВИЗНАЧАЛЬНИЙ ЧИННИК ДЕРЖАВНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ

29 червня 2011 року у ОННБ імені М.Горького відбулося засідання круглого столу на тему: “Конституційний процес – на шляху консолідації українського суспільства: до 15-ї річниці Основного Закону – Конституції України”.

Одеська національна наукова бібліотека, як провідний інформаційний і методичний центр півдня України, долучаючись до державотворчих процесів, не вперше звертає увагу громадськості на нагальні соціально-політичні питання сьогодення.

Для обговорення на засіданні круглого столу пропонувалися такі питання: традиції та проблематика конституційних реформ; правові аспекти та європейські експертні оцінки щодо конституційного процесу в Україні. Вперше акцентовано увагу на місії бібліотек та навчальних закладів у дослідженні та висвітленні конституційного процесу в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь представники владних структур та органів самоврядування, провідні науковці та політологи Одеси, зокрема доктор історичних наук, професор ОНУ ім. І.І.Мечникова Гончарук Т.Г., доцент ОНЮА Михальов В.О., представник МЗС України в Одесі Бондарчук В.Б., заступник начальника відділу легалізації правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції Жукова Л.М., науковий співробітник регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м.Одесі Сербіна Ю.В., директор ЦБС для дітей і юнацтва Лазарева Г.Я., директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.Грушевського Амельченко Ю.С.

Усі виступаючі наголошували на тому, що прийняття 15 років тому Основного Закону гідно увінчало державотворчий розвиток України у ХХ столітті, ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності. Конституція України стала визначальним чинником державного суверенітету, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості на основі гарантованих демократичних прав і свобод. Проте не слід забувати, що якими б демократичними не були конституційні норми, вони самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні усім нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця. Заради однієї мети – процвітання України як цивілізованої європейської держави.

До уваги  присутніх була представлена книжкова виставка з фондів ОННБ “Відповідно букві Основного Закону”, на якій експонувалися сучасні перевидання перших примірників Конституції Пилипа Орлика, унікальні видання Конституції УРСР 1919 року (перший український чинний Основний Закон), Конституції УСРР 1929 року та інші документи.

Виступає заступник генерального директора ОННБ імені М.Горького Бельницька  О.М.


 


Створено: 04.07.2011
Переглядів: 2049
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.