Святкова екскурсійна програма «Від Миколая до Різдва»

foto-0.jpg

Разом із зимовими святами набирає обертів пізнавально-розважальна екскурсійна програма для всієї родини «Від Миколая до Різдва», яку другий рік поспіль Одеська національна наукова бібліотека під час новорічних і різдвяних свят, з 19 грудня по 9 січня, пропонує відвідувачам.

foto-1.jpg foto-2.jpg

Відкриваючи чергову «Святкову бібліомандрівку» генеральний директор ОННБ, Ірина Бірюкова зазначила : «Дуже важливо, що у ці святкові дні діти з батьками приходять до бібліотеки. Адже Одеська національна наукова бібліотека – найстаріша та найпривабливіша книгозбірня нашої держави,  будівля якої є визначною пам’яткою архітектури, слугує почесній місії - відродженню культури читання та спілкування з книгою. Ми спостерігаємо справжнє диво – бачимо як книга об’єднує, надихає, розкриває кращі риси, як тягнуться до книжок діти та з яким захватом говорять про це батьки. Усім хочеться відвідати бібліотеку ще і ще, віддати перевагу саме бібліотеці та книжці, поряд із іншими формами дозвілля. Ми вже отримали чимало теплих відгуків, які надихатимуть нас на створення нових проєктів родинного дозвілля».

foto-3.jpg foto-3-1.jpg foto-3-b-1.jpg

Родзинкою, як і рік тому, стала промоакція «Чарівні історії старовинної книгозбірні» - читання вголос українських казок. У старовинному залі Музею книги ОННБ малечу та батьків зустрічала Снігова королева (надихаюча аніматорська практика бібліотекарки Тетяни Гюмюшлю), яка буквально зігріла всіх пропозицією заспівати різдвяну щедрівку. А далі було читання казок, улюблених віршів,відверта розмова про вічні цінності людського життя : добро, злагоду, мир, щастя, дружбу. Приємно відзначити, що  дорослі активно долучались до дійства,  жваво реагували на казкові історії та ділилися враженнями: «Це просто чудово! Потрібно й надалі відроджувати цю традицію родинного читання - читати разом казки чи твори дитячої літератури. Адже всі ми родом з дитинства!».

foto-4.jpg foto-4-1.jpg

Наступною зупинкою «Святкової бібліомнадрівки» був відділ мистецтв, де експонувались виставки-інсталяції «Йдемо на костюмований бал!» та «Новий рік за східним календарем».

foto-5-s.jpg foto-5.jpg

Захопливою подією стало відвідування «бібліотечних лабіринтів» - залу каталогів та знайомство з електронним читальним залом.

А далі всі перейшли до розкішного головного читального залу, де охоче фотографувалися, цікавилися висотою стелі (13 метрів!), скульптурами, старовинними лампами.

foto-6.jpg foto-6-1.jpg foto-7.jpg

На відвідувачів чекали книжкові виставки сучасної вітчизняної дитячої літератури. Усі були у захваті від великої кількості чудових видань: казок, ілюстрованих відомими митцями (наприклад Евгенією Гапчинською), пізнавальної літератури, книжок-пазлів, 3D-книжок, розмальовок тощо. Все у відкритому доступі, так, що можна читати, гортати, бавитись і… знайти спільну мову з дитиною. А для батьків і вихователів корисною стала добірка «Гра як засіб комунікації та метод виховання»: методична література про те, як корисно проводити час з дітьми та підлітками.

foto-8.jpg foto-8-1.jpg

Особливе захоплення викликав мистецький флешмоб за участі дітей та дорослих «Зимові історії – новорічні дива» - колективне малювання листівки розміром: 5м Х 1м. Окрім сюжетних картинок, новорічних символів та ялинок учасники акції писали (для нас це стало несподіванкою!) теплі й щирі привітання та побажання.

foto-9.jpg foto-9-1.jpg

По-справжньому згуртував дітей майстер-клас з виготовлення новорічної листівки «Новорічний дарунок», який проводити бібліотекарі  Світлана Герасимова та Олена Гладенька. Це ще одна чудова можливість розкрити власні творчі здібності, адже бібліотека це територія креативних ідей.

foto-10.jpg foto-10-1.jpg

Насамкінець усі із задоволенням робили селфі у незвичайній фотозоні «Магія новорічних свят» та в інтер’єрах бібліотеки та зовсім не хотіли розходитись, хоча святкова екскурсійна програма тривала понад півтори години.

foto-11.jpg

Радо чекаємо усіх на святкову екскурсійну програму «Від Миколая до Різдва» у найстарішій публічній книгозбірні країни. Обирайте улюблені книжки, створюйте святковий настрій і відчуйте магію новорічних свят!

Всі заходи відбуваються з дотриманням карантинних вимог.

Створено: 06.01.2022
Оновлено: 11.01.2022
Переглядів: 1288
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.