Турнір "Півфінал міста Одеси". Анонс

00.jpg

10 жовтня 2021 р. в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) в рамках «Клубу родинного дозвілля» розпочнеться шаховий турнір "Півфінал міста Одеси", який буде продовжено 16, 17, 23 і 24 жовтня. У півфіналі братимуть участь учасники віком до 10 років.

Турнір проходитиме завдяки партнерському проєкту «Хід конем» Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації «Одеська міська федерація шахів».

Головний суддя турніру – суддя другої категорії Рустем Мстиславович Горбенко.

*Для тих, хто небайдужий до гри в шахи – цікавий факт:
В Україні шахи відомі з X—XI ст., куди були принесені з батьківщини шахової гри Індії. Знайдено шахові фігури в археологічних розкопах Вишгороду, Києва, Турова, в Чорній Могилі біля Чернігова. В усній словесності, зокрема билинах, згадується, що шахи були популярні за часів Київської Русі. В часи панування Литви і Польщі любов до шахів в Україні не зникала. Про це свідчить поема Я. Кохановського „Szachy“ (1564), знана серед шляхетського стану в Україні. Відомо, що за Гетьманщини шахістом був митрополит Т. Яновський, а меценатом шахового мистецтва гетьман К. Розумовський.

Створено: 06.10.2021
Переглядів: 346
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.