Конкурс з розв’язання шахових задач


3 жовтня 2021 р. у рамках «Клубу родинного дозвілля» в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) одразу після завершення турніру «Крок до майстерності» відбувся

1-й етап Конкурсу з розв’язання шахових задач
«Історія шахової композиції: шатрандж і поява шахів».

Захід було організовано спільно з Громадською організацією «Одеська міська федерація шахів», яка є партнером Одеської національної наукової бібліотеки в реалізації проєкту «Хід конем».

Учасники конкурсу поділились на дві групи:

– кваліфіковані шахісти, які мають 3-й розряд і вище;

– шахісти-початківці без розряду та гравці, які мають 1-й юнацький розряд.

Конкурс з розв’язання шахових задач проходив у два тури тривалістю по 45 хвилин. У першому пропонувалось розв’язати 8 мансуба (задачі з гри «шатрандж» – давньої форми шахів, з якої поступово еволюціонували сучасні). А в другому – 8 задач, які походять із Середньовічної Європи.

Переможцем Першого етапу конкурсу з розв’язання шахових задач серед кваліфікованих шахістів став Лев Борисов – з результатом 15 очок із 16 можливих. Друге і третє місце за очками, але не за часом, поділили Михайло Коломієць (70 витрачених хвилин на вирішення задач) і Максим Кіловатий (81 хвилина) з 13,5 очками.

У групі початківців перемогу святкував Олександр Лясоцький (11 очок). Друге і третє місце поділили Павло Лемонос (15 хвилин) і Єгор Загорюк (27 хвилин), обидва учасники набрали по 10 очок, отже при розподілі місць довелося враховувати швидкість рішення.

Особливістю цього 1-го етапу конкурсу стала шахова вікторина, переможцем якої стали відразу два знавця шахової історії: Михайло Коломієць і Валерія Дудінова.

Чекаємо на нові зустрічі та вболіваємо за юних шахістів!

Створено: 06.10.2021
Переглядів: 300
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.