Вся сила – в народі…

е-виставка до 155-річчя від дня народження
Михайла Сергійовича Грушевського


Заборони треба зняти і дати українцям повну свободу
і спроможність розвивати своє письменство, науку і штуку (мистецтво), своє життя громадське.
Треба горнутися до свого українського, заохочувати до нього,
розширювати його всякими способами.

М. С. Грушевський

Михайло Сергійович Грушевський увійшов в історію України як державний діяч, науковець, літературознавець, історик, соціолог, публіцист, письменник.
Він творив українську історію, з одного боку як автор багатотомної «Історії України-Руси», з іншого – як державний діяч, голова Української Центральної Ради.
Михайло Грушевський — науковець європейського рівня, спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном знань, енциклопедичністю та фундаментальністю. Йому належить близько двох тисяч праць з історії, соціології, літературознавства, етнографії, фольклору.
Життя і діяльність М.Грушевського це ціла епоха в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку незалежної України. У переломний період в житті української нації відчувається потреба наново оцінити творчу спадщину М. Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії.

Електронна виставка представляє видання, присвячені життю і діяльності Михайла Грушевського, а також наукові, художні та публіцистичні твори Великого Українця.

Створено: 28.09.2021
Оновлено: 29.09.2021
Переглядів: 470
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.