До Всесвітнього дня книги і авторського права флешмоб «Більше книг – менше страху!»

Книга – це незамінний носій інформації. Саме завдяки книгам людство не тільки отримує доступ до знань, моральних і духовних цінностей, а й долучається до кращих творчих досягнень світової науки і культури.

f-1.jpg f-2.jpg

Всесвітній день книги і авторського права щорічно відзначається 23 квітня, починаючи з 1996 року. Головна його мета – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

f-3.jpg f-4.jpg

Всесвітній день книги і авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та надійним способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки, ярмарки та інші заходи з популяризації книги та читання.

f-5.jpg

Отож, 23 квітня в усьому світі проводять святкування, мета яких – визнати чарівну силу книг, що є зв'язком між минулим і майбутнім, містком між поколіннями та національними світовими культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії – видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, обирають місто яке стає Світовою книжковою столицею. Цього року це столиця Грузії – Тбілісі.

f-6.jpg f-7.jpg

Головне святкування відбувається в штаб-квартирі ЮНЕСКО, де збираються майстри книжкової справи, презентуються кращі видавничі проекти, відбуваються практичні семінари для молоді з ілюстрування, книгопереплетення, книгодрукування тощо. ЮНЕСКО щиро запрошує плекати книги як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.

f-8.jpg f-9.jpg

В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. Відсвяткуймо цей день і ми, придбавши книжку і підтримавши українського видавця, прочитавши улюблені рядки у колі близьких чи друзів або просто замінивши перегляд телевізора чи гру у смартфоні на читання.

f-10.jpg

У Всесвітній день книги і авторського права колектив Одеської національної наукової бібліотеки бажає всім здоров’я, задоволення і натхнення від читання, а авторам – творчої наснаги, легкого пера! А ще - більше цікавих і корисних книжок, адже «Більше книг – менше страху!».

f-11.jpg f-12.jpg

До Всесвітнього дня книги і авторського права Одеська національна наукова бібліотека запропонувала усім охочим долучитися до флешмобу «Більше книг – менше страху!». Протягом двох тижнів акції ми отримали чимало цікавих фотографій та розповідей про улюблені книжки. Приємно, що публікації продовжують надходити. Пропонуємо першу частину нашого слайд-шоу та чекаємо на нові листи та пости у Facebook чи Instagram, адже Show must go on!...

Сюжет про Всесвітній день книги і авторського права та бібліотечний флешмоб на ТРК «Перший міський»: «Бібліотеки у сучасному суспільстві»:

Створено: 23.04.2021
Переглядів: 552
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.