Маріуш Заруський - віртуальна мандрівка

2.jpg

17 квітня 2021 року Одеська національна наукова бібліотека у співпраці з Одеським ім. А. Міцкевича відділенням Спілки поляків в Україні та Наукове етнографічне студентське товариство кафедри археології та етнології України ОНУ імені І. І. Мечникова в онлайн-форматі на платформі ZOOM провели біографічну лекцію, присвячену Маріушові Заруському.

8.jpg

До присутніх з вступним словом звернулася Голова Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні пані Світлана Зайцева, яка наголосила на позитивному досвіді співпраці ОННБ та Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні результатом якого в тому числі є дана лекція, оскільки частину матеріалів було надано ОННБ.

14.jpg

Лекторка Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні пані Анастасія Стрельцова ознайомила присутніх з життєвим шляхом та багатогранною особистістю Маріуша Заруського - громадського діяча, художника, поета і письменника, моряка, мандрівника, альпініста. Слухачі лекції вирушили в онлайн мандрівку місцями, зв'язаними з надзвичайно цікавою долею польського генерала: від невеличкого селища Думанів через Одесу, Архангельськ, Закопане, Варшаву дійшли до Херсону, де трагічно обірвалося життя М. Заруського – бригадного генерала – великого поляка, який об’єднує Польщу та Україну.
На лекції були присутні члени Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні, студенти факультету історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова, читачі ОННБ.

Створено: 21.04.2021
Переглядів: 533
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.