Презентація

7 серпня 2014 р. в ОННБ ім. М.Горького відбулася презентація книги віршів «Гортаю днів сторінки соковиті...» поета, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, відомого громадського діяча О.В. Афоніна (м. Київ).

Це вже четверта збірка його поезій. Видана вона у Харкові у 2014 р. видавництвом «Фоліо», як і три попередні: «Дзеркало душі» (2007 р.), «А я залишаюся в літі...» (2010 р.), «Я лучик на твоей ладони» (2011 р.). Варто відзначити й вишукане, досить живописне й акварельно-соковите фотооформлення обкладинок поетичних книжок О.В.Афоніна.

Вступне слово Ганни Єфимової, заслуженого працівника культури України, зав.сектору «Закордонне українство» відділу обслуговування користувачів ОННБ

Нова збірка відкриває читачам багатий емоційний світ поета Афоніна, його глибоку і щедру душу, його щирі почуття. З кожної сторінки лине до нас голос небайдужої людини, яка переймається долею рідної України, боліє її болями, плаче її слізьми, втішається її радощами:

«Прокидайсь, Україно, не лише тілесно,
Розбуди світлий розум від довгого сну!
Бо тоді справжній дух українства воскресне,
Й не лише по погоді відчуєм весну!»

Автор вірить у те, що розвіються зловісні хмари і згине лихе, що гнітить країну та її людей:

«Нема для нас ні Заходу, ні Сходу!
Ми є, були і будемо родина!
Мы – плоть от плоти нашего народа!
У нас одна Отчизна – Украина!» 

Олександр Афонін під час презентації

Поет з легкістю віршує як українською, так і російською мовами, і це гармонійне поєднання і оперування словесними формами різних мов свідчить не лише про лексичне багатство його поезії, але й Соборність його душі, полікультурність та відкритість автора.

Всі чотири книги переважно ліричних поезій сповнені любові до рідних, друзів, до кожної травинки у полі, до квітів, пташок, звірят. Навіть не віриться, що в цьому великому міцному чоловікові така щира, така щемка, така чутлива душа:

«Як же ніжно пахне матіола...
Повний місяць з неба погляда.
Від його сіяння все довкола
У сріблястих хвилях, як вода.

Котяться вони духмяним садом,
Хлюпають вечірнім вітерцем,
Під потік величний зорепаду
Підставля земля своє лице...»

 

Книжкові видання О.В.Афоніна з фонду ОННБ (у т.ч. у співавторстві)

За роботу по захисту української мови і національного книговидання Олександр Васильович Афонін відзначений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів та званням лауреата премії ім. Дмитра Нитченка.

 

Створено: 09.08.2014
Переглядів: 787© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.