До Міжнародного дня захисту дітей

Допитливі діти розвиваючої школи «Сімба» вперше в національній книгозбірні

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 4 червня 2014 р. в ОННБ відбувся День відкритих дверей, під час якого для учнів ОНВК №24 та розвиваючої школи «Сімба», викладачів та студентів ВНКЗ «Одеське педагогічне училище» проведено екскурсії по бібліотеці та ознайомлення з книжковими виставками: «Здорові діти – наше майбутнє», «Права дитини: гарантії, захист», «Світ очима дітей». Експозиції включають сучасні матеріали щодо фізичного та психологічного розвитку дитини, охорони безпеки її життєдіяльності, книги та періодичні видання з захисту прав дітей в Україні, а також з розвитку творчої особистості. Пропоновані матеріали будуть цікаві й корисні викладачам дошкільних і шкільних навчальних закладів, психологам, правознавцям й, звісно, батькам.

Враховуючи, що 2014 рік – рік Тараса Шевченка в Україні, до уваги користувачів – книжкова виставка «Ох діти! Діти! Діти! Велика Божа благодать!: образ дітей у творчості Т.Г.Шевченка». Цікавим є дослідження Дмитра Чуба «Живий Шевченко: біографічні та літературознавчі оповіді» (К., 1994). Автор книги – український письменник з Австралії, який багато років присвятив вивченню життя та творчості Великого Кобзаря. У пропонованому виданні автор прагне показати яким був Тарас Шевченко у повсякденному житті, який мав характер, а також ставлення до дітей, адже цій темі автор присвятив окремий розділ. Також цікавим є видання «Шевченко Т.Г. Буквар південноруський 1861 р.» (К., 1991) . До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 р.», укладеного й виданого Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про його педагогічні погляди та любов до дітей. На виставці й цікаві видання для юних читачів, серед яких: «Красицький Д.Ф. Дитинство Тараса» (К., 1959), «Шевченко Т.Г. Малий Кобзар: вірші» (О., 2000), «Кобзарик-школярик. Т.Г.Шевченко / Укл. О.Д. Сиплива.» (Д., 2006), «Палієнко М.О. Маленька книжечка Тарасика. Поезії» (О., 2004) тощо.

 

Гарним подарунком для малечі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей став дитячий журнал «Кораблик», виданий з ініціативи та фінансового сприяння Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району. Тритисячний тираж видання буде безкоштовно переданий у дитсадки, школи, бібліотеки не лише Молодіжного та Овідіополя, але й Одеси.

Окрім книжкових виставок на користувачів чекає приємний подарунок від учнів Одеського центру дитячої та юнацької творчості «Моряна» – виставка дитячого малюнка «Мені тринадцятий минало…»: поезії Т.Г. Шевченка у світі дитячого малюнка». Роботи дітей вражають своєю щирістю та яскравістю.

З нагоди свята в бібліотеці відбувся День відкритих дверей, під час якого для учнів ОНВК №24 та розвиваючої школи «Сімба», викладачів та студентів ВНКЗ «Одеське педагогічне училище» проведено екскурсії по бібліотеці та ознайомлення з пропонованими виставками. Також захід відвідала завідувач сектору правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції, друг бібліотеки Лідія Миколаївна Жукова та передала до бібліотеки посібники, присвячені проблемі прав дітей.

 

Учні ОНВК №24 знайомляться з книжками та альбомами з мистецтва  

Відіосюжети ТРК «Круг»:

«Діти у світі книжок»

Літературно-художня акція

Створено: 05.06.2014
Переглядів: 1272© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.