До Дня визволення Одеси

Назустріч 70-річчю Великої Перемоги, напередодні Дня визволення Одеси в роки Другої світової війни, 9 квітня 2014 р. в ОННБ відбувся захід – «Закарбовано у серці». У програмі: зустріч з ветеранами війни та науковцями, презентація книжково-документної виставки.

Програма

Репортаж ТРК «Круг»

Привітала гостей генеральний директор ОННБ ім. М.Горького, заслужений працівник культури України Ольга Федорівна Ботушанська, зазначивши, що протягом багатьох років у бібліотеці проходять заходи з висвітлення теми Другої світової війни: це і презентації виставок та окремих видань, і «круглі столи», і, звісно, зустрічі з нашими шановними ветеранами. Також директор згадувала і працівників Бібліотеки – ветеранів Великої Вітчизняної війни. Так, у 1941 р. працювала в Бібліотеці Людмила Павліченко – відома жінка-снайпер, яка особисто знищила майже цілий батальйон противника. За життя вона отримала звання Героя Радянського союзу. На фасаді Бібліотеки встановлено пам’ятну дошку відважній жінці.

Анатолій Іванович Ободовський – колишній начальник штабу громадянської оборони ОННБ ім. М.Горького, провідний інженер з охорони праці, який у грудні 1941 року 16-річним підлітком вступив у лави Чорноморського флоту, воював у Керчінській бригаді Підводного флоту. Анатолій Іванович – кавалер ордена «Вітчизняної війни» 2-го ступеня. Брав участь у боях за Белград, Будапешт, Відня, нагороджений багатьма медалями, зокрема за «Перемогу над Німеччиною». З 1994 р. А.І.Ободовський працював у «Горьківці», приймав активну участь у просвітницькій роботі з молоддю. Світла пам’ять.

Досі працює в Бібліотеці ветеран Великої Вітчизняної війни, кавалер ордена «За мужність», начальник служби оправи та реставрації книг АГЧ Марія Степанівна Гайко, яка була у числі запрошених. 17-річною дівчиною Марія Степанівна пішла добровольцем на фронт і навчалася у частинах зв’язку: у 1943-му році служила телефоністкою під Москвою, а з березня 1944-го та увесь 1945-й рік – на Далекому Сході. Розповіла Ольга Федорівна гостям і про тяжкі випробування, що випали на долю бібліотеки та її працівників у воєнні роки. Про це детальніше можна дізнатися з матеріалів книжкової виставки «Закарбовано у серці», де представлено розділ «Горьківка» у роки Великої Вітчизняної війни».

З вітальним словом виступила завідувач сектора правової роботи та правової освіти Одеського міського управління юстиції, учасник багатьох заходів бібліотеки Лідія Миколаївна Жукова.

Проникливим був виступ ветерана Великої Вітчизняної війни, полковника, члена Одеської міської ради ветеранів Антона Спиридоновича Васильєва, який поділився з гостями спогадами зі свого життя у воєнні роки.

Запам’яталися виступи фахівців з науково-просвітницької діяльності – старшого наукового співробітника Одеського історико-краєзнавчого музею В.Ю.Прокофьєва (вгорі, на світлині справа) та випускника історичного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова С.М.Кінки (на світлині – зліва). Виступ доповнював експозиційний ряд представленої виставки, а саме розділ – «І назване місто героєм»: Велика Вітчизняна війна у дослідженнях Одеського історико-краєзнавчого музею». Виставка продовжить свою роботу і в наступні дні.

Приємно відзначити активну участь молоді у заході – вірші на вшанування учасників бойових дій підготували учні старших класів Одеської гімназії №1 ім. А.П.Бистріної (див. фото нижче). Також привітали ветеранів студенти історико-філософського факультету ПНПУ ім. К.Д.Ушинського.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

Матеріали виставки, присвячені Людмилі Павліченко

 

Створено: 09.04.2014
Переглядів: 1216
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.