До 82-річчя Одеської області

20 лютого 2014 р. у відділі краєзнавства «Одесика» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Одещина – історія та сьогодення», присвячену 82-річчю Одеської області.

 

 

27 лютого 1932 р. Центральний Виконавчий Комітет CРСР затвердив рішення ІV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету ХІІ скликання про створення на території України п'яти областей, серед них Одеської у складі 50 адміністративно-територіальних одиниць – міст обласного підпорядкування – Одеси, Миколаєва, Херсона, Зінов'євська (нині Кіровоград) та 46 районів.

Час, коли створювалася наша область, був часом складних випробувань – голод 1932-1933 років, жорстока колективізація, розкуркулювання, репресії, а згодом Друга світова війна, післявоєнна відбудова та ін.

Матеріали виставки дають користувачам бібліотеки унікальну можливість познайомитися з біографією нашого регіону, проаналізувати розвиток Одещини в історичній ретроспективі. Офіційні документи висвітлюють основні етапи створення та становлення індустріального потенціалу краю, інтенсивного розвитку її аграрного сектора, розквіту науково-освітньої сфери, культури і духовності. Кольорові мапи наглядно показують постійні зміни в адміністративно-територіальному поділі області у 1937-1939, 1939-1940, 1940-1945, 1946-1954 рр. та ін.

Цікавими є представлені на виставці світлини 1950-х років – періоду повоєнної відбудови. Ентузіазм та самовіддана праця наших людей творили справжні дива – з руїн піднімали заводи і фабрики, відновлювали виробництво.

У розділі «Одещина в незалежній Україні» експонуються матеріали з питань економіки, вільної економічної зони, морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури, харчової промисловості та агропромислового комплексу.

Привертають увагу збірники, довідкові видання про героїв соцпраці, ветеранів Великої Вітчизняної війни, наукову, культурну та педагогічну еліту, видатних особистостей, якими пишається Одещина.

Сьогодні Одеська область – одна з найуспішніших і найбагатших областей України. Вона є стратегічно важливим регіоном, що забезпечує інтеграцію нашої держави у світовий простір.

Завершують виставку краєзнавчі дослідження про матеріали з історії та сьогодення міст та районів Одеської області.

 

Виставка експонуватиметься до 6 березня 2014 р.

 

Інші матеріали з даної теми

 

Експонати виставки

 

Збірник урядових законів та розпоряджень. 1935 р.

 

 

Збірник законів та розпоряджень. 1937 р.

 

 

Довідкові видання про Одеську область

 

 

 

Видання краєзнавців Одещини

 

Друкований орган Одеської обласної ради

 

Офіційні районні періодичні видання

 

Експонати книжково-ілюстративних виставок

 

 

Сучасна мапа Одеської області

Створено: 04.03.2014
Переглядів: 2542
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.