Академічному театру імені Василя Василька – 95!

У листопаді 2020 р. виповнюється 95 років від дня заснування Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Колектив Одеської національної наукової бібліотеки щиро вітає театральну спільноту зі знаменною датою і шле побажання успіхів.

fasad-2.jpg scena-1.jpg 0_camscanner-11-05-2020-140424-1.jpg

Неможливо уявити собі театральне життя Одеси за майже вікову діяльність українського театру, без імен акторів та режисерів, що зробили гідний внесок в історію національної культури. Від Одеської української Держдрами до статусу «Академічний театр ім. В. Василька» пройдений великий творчий шлях.

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька та Одеську національну наукову бібліотеку поєднує плідна і багаторічна співпраця й надійне партнерство. У фондах бібліотеки зберігається велика кількість літератури про театр. На початку 1990-х фахівці бібліотеки систематизували наявний матеріал та підготували фундаментальний бібліографічний покажчик, який допомагає вже не одному поколінню мистецтвознавців і аматорів глибше вивчити історію театру. При цьому використовувалися також архівні матеріали з фонду самого театру. Покажчик складається з декількох частин, які включають літературу з загальних питань історії театру, сезони театрів із включенням рецензій і відгуків на вистави та відомості про митців театру.

У різні роки частими гостями та читачами бібліотеки були такі театральні діячі як: В. Василько, Б. Мешкіс, І. Твердохліб, В. Голота, І. Равицький, Л. Федченко та багато інших.

Серед співробітників бібліотеки багато давніх шанувальників, які пам’ятають численних героїв спектаклів – трагедійних, комедійних, глибоко психологічних.

Хай щастить всім вам, талановиті прекрасні люди, яскраві майстри сцени!

З нагоди ювілею відділ краєзнавства «Одесика» та відділ мистецтв підготували електронну презентацію «95 сходинок до успіху»: до 95-річчя відкриття в Одесі в 1925 році театру «Держдрама»(нині −Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. В. Василька).

Інші матеріали на цю тему:

Творці українського театру
Корифеї українського театру в одеській пресі

Створено: 05.11.2020
Оновлено: 06.11.2020
Переглядів: 1484
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.