До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, що відзначається в останню суботу листопада, в Одеській національній науковій бібліотеці розпочала діяти книжкова виставка «Відгомін лихоліття: нестихаючий біль голодоморів».

01.jpeg

«Відгомін лихоліття:
нестихаючий біль голодоморів»
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

Виставка має на меті показати різноманіття вітчизняних і зарубіжних видань, що розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки Голодомору в Україні 1932-1933 років.

На виставці представлені ґрунтовні документальні видання, фундаментальні авторські і колективні праці провідних українських учених (С.Кульчицького, В.Марочко, Г.Папакіна, В.Гудзя, Я.Папуги, Ю.Шаповала та багатьох інших); дослідження представників зарубіжної історіографії Голоду в Україні 1932-33 рр. (Дж.Мейса, Р.Конквеста, Е.Епплбом, Ґ.Джонса та ін.); наукові видання, які демонструють розширений дослідницький спектр вивчення Голодомору та стосуються історичних, правових, психологічних, гендерних та інших аспектів; науково-публіцистичні та громадсько-політичні видання; матеріали наукових конференцій, семінарів, круглих столів з тематики Голодомору, матеріали яких впорядковані в спеціальні збірники.

Окремо представлено серію видань Національного музею Голодомору-геноциду та видання Українського інституту національної пам’яті України, як провідних центрів збереження національної пам’яті.

Важливе місце займають дослідження одеських учених у розробці теми Голодомору в Україні 1932-1933 рр., зокрема праці В.Кушніра, Н.Петрової, О.Ярещенко та ін.

Варто відзначити науково-дослідну роботу колективу ОННБ – бібліографічний покажчик «Голодомор в Україні 1932-1933 рр.», який дістав високу оцінку фахівців, ставши науковою базою для подальших досліджень Голодомору 1932-1933 рр.

Пропонуємо ознайомитися з електронною версією зазначеної виставки.

Створено: 19.11.2020
Оновлено: 20.11.2020
Переглядів: 1748
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.