До Дня Соборності України

foto_1-1.jpg

22 січня 2018 р. до Дня Соборності України в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація книжково-документної виставки «Соборність України: лідери ЗУНР у державотворчому процесі», за участі провідних науковців, фахівців, викладачів та студентів одеських вишів. Матеріали виставки акцентують увагу на темах: «День соборності та свободи України в контексті історичного досвіду та сьогодення», «Одеські сторінки соборності», «Від ідеї до Акту Злуки: державотворці», «Державотворчі процеси 1917-1921 рр.: історіографічний нарис».

В рамках презентації в Одеському інституті ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія Управління Персоналом» було проведено День науковця «Соборність України: історичний аспект і виклики сьогодення».

foto_2-1.jpg

У своєму виступі «Історичні, соціальні та філософські аспекти у розкритті теми Соборності України» Олена Федорівна Каракасіді, доктор філософії в галузі права, професор МКА, виконуюча обов’язки директора Одеського інституту МАУП, підкреслила значущість презентації нових наукових розвідок з фондів ОННБ, які висвітлюють доленосні для України події.

foto_3.jpg

Науковці Одеського інституту МАУП: Ольга Миколаївна Рибак, доктор філософії в галузі державного управління, заступник директора; Ростислав Валерійович Костенко, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри загальних наук, соціальних та поведінкових дисциплін; Сергій Михайлович Боган, кандидат історичних наук, доцент кафедри правових наук, і Олена Адольфівна Золотарьова, секретар вченої ради, ад’юнкт-професор розглянули теми: «Українські політичні партії і угруповання початку ХХ сторіччя», «Політика європейських держав щодо України у період 1917-1921 рр.», «Українське національне відродження у політичному та соціокультурному просторі революційної доби» та інші. 

1-2.jpg

Пі час заходу працівники ВЗГіР ОННБ представили нові матеріали з книжково-документної виставки «Соборність України: лідери ЗУНР у державотворчому процесі»: Анастасія Фомичова висвітлила добірку книг одеських науковців про життєвий шлях і політичну діяльність видатних діячів того буремного часу – представників УНР і ЗУНР, зокрема, одеситів; Ельвіра Заборцева представила електронну презентацію «IV Універсал – доленосний документ майбутньої незалежності»; Валентина Колесникова ознайомила присутніх з останніми дослідженнями теми на сторінках науково-періодичних видань: «Віче», «Український історичний журнал», «Наукові записки» та інших.

В рамках презентації книжкової виставки відбулись також дні інформації, бібліографічні огляди, лекції за участі викладачів та студентів учнів одеських вишів та просвітницьких закладів.

foto_6.jpg

Тарас Григорович Гончарук, доктор історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова виступив з лекцією «Значення історичної дати 9 (22) січня для українського народу», окремо зупинившись на питанні: «Події початку ХХ сторіччя на тлі розвитку одеської інтелігенції 1917-1921 рр.».

foto_7.jpg

Викладач загальних дисциплін Одеського базового медичного училища Галина Нагорна (у центрі) поділилась власними думками про одеські сторінки лікарської діяльності Івана Луценка, видатного політично діяча, націєтворця.

foto_8.jpg

Організатор групи Антон Станіславович Гриськов (крайній ліворуч), методист-наставник міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів, висловив вдячність такій акції ОННБ, зазначивши, що екскурсоводам вкрай потрібна інформація для створення «історичних маршрутів Одеси».

Книжкова виставка «Соборність України: лідери ЗУНР у державотворчому процесі» експонуватиметься з 22 по 29 січня 2018 р. в головному читальному залі ОННБ. Ласкаво просимо!

Створено: 25.01.2018
Останнє оновлення: 29.01.2018
Переглядів: 864
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.