До 210-річчя Аполлона Скальковського

1.jpg

«Геродот Новоросійського краю» – під такою назвою з нагоди 210-річчя від дня народження відомого одеського історика, етнографа, публіциста Аполлона Скальковського (1808-1897) розпочала роботу 13 січня 2018 року книжково-документна виставка в Одеській національній науковій бібліотеці. 


Вона складається з двох частин, які розташовані у відділах краєзнавства «Одесика» і рідкісних видань і рукописів бібліотеки.
Аполлон Олександрович Скальковський був головним директором головного статистичного комітету Новоросійського краю тодішньої Російської імперії, завідувачем ним же організованого в Одесі архівом міністерства внутрішніх справ.
Основні його праці написані на основі архівних даних, тож оперування достовірними фактами є прикметною особливістю його праць щодо історії Одеси Новітнього періоду, про торговий і промисловий її потенціал, освіту, статистичний опис Причорноморського краю та Бессарабії (яка входила в адміністративні кордони губернії); історію Нової Січі.

2.jpg

Особливу увагу на виставці привертає рукопис Скальковського «60 лет Одесской общественной жизни (1794-1854)». У рукописі описане перше (1794-1823) і друге тридцятиліття міста (1823-1854).
Яскраво представлені такі особистості, як де-Рішельє, Ланжерон, Сікард, Воронцов і його оточення. Це й своєрідний літопис колонізації краю вихідцями з Болгарії, Сербії, тодішньої Османської імперії та Німеччини, які, поряд з українським і татарським населенням, освоювали землі Причорномор’я.

3.jpg

Ми дізнаємося про перші типографії, перші газети і журнали, про археологічні роботи в Ольвії, Херсонесі, Пантікапеї.
Праці Аполлінарія Скальковського, що представлені на виставці – це своєрідний пам’ятник історії Одеси і Причорноморського краю – перлини півдня України; пам’ятник її діячам, що у різний період, у різних історичних умовах творили нашу спільну історію. 

Виставка працюватиме до 20 січня 2018 року.

Перелік праць А.О.Скальковського у ВРВР

Перелік праць А.О.Скальковського у відділі "Одесика"

4.jpg

Створено: 15.01.2018
Останнє оновлення: 18.01.2018
Переглядів: 748
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.