До 80-річчя Василя Стуса

1-1.jpg

З нагоди 80-річчя від дня народження В.С.Стуса (1938-1985) до уваги користувачів пропонуємо переглянути електронну експозицію «Твоя межа геть навпіл душу всю промежувала і те, що не жило, а доживало, раптово народила…»: Василь Стус і Одеса».

Виставка містить матеріали про життя і творчість Василя Стуса (1938-1985) – українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка (1991), Героя України (2005, посмертно). Експозиція включає твори Василя Стуса, біографічний матеріал, розвідки науковців (зокрема про його перебування в Одесі), а також думки про творчість і особу Стуса, що висловили відомі громадські і культурні діячі та науковці м. Одеси.

Василь Стус увійшов до літератури як надзвичайно яскрава, неординарна, екзистенційна особистість. Доля Стуса вражає трагічністю, якою пронизана уся його творчість. Узагалі життя і творчість цієї геніальної людини треба сприймати як органічну неповторну єдність. Усеохопність та цілісність патріотизму Василя Стуса просто вражає. Майже в кожній його поезії, у кожному образі вгадується Україна. Поезія завжди приходила Стусу на порятунок, особливо тоді, коли йому було надто важко в неволі. Його творчість — це дзеркало його душі, яку ніщо не змогло зломити. Він – голос і сумління нації. Саме таким увійшов Стус у сьогоднішню нашу свідомість.

Учасники нашого проекту з нагоди 80-річчя від дня народження талановитого поета, несхитного і безкомпромісного українського патріота – відомі одесити, діячі науки і культури, цитують свої улюблені вірші Василя Стуса.

Відеосюжет: ТК "Українська хвиля"

  

Створено: 03.01.2018
Останнє оновлення: 30.01.2018
Переглядів: 754
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.