До 90-річчя Миколи Плав’юка

4 червня 2015 р. для учнів старших класів Одеської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 86 було організовано книжкову виставку та бібліографічний огляд представленої літератури: «Україна – життя моє»: до 90-річчя від дня народження Миколи Плав'юка, політичного і громадського діяча, останнього президента УНР в екзилі».

Експозиція включала літературу із фондів ОННБ ім. М.Горького за темою новітньої історії України та видання, що висвітлюють життєвий шлях М.В.Плав'юка (1925-2012). Викладачі та учні мали змогу ознайомитись з інформацією про видатного політика.
Микола Плав'юк присвятив своє життя здобуттю незалежності та розбудові Української Держави, утвердженню в суспільстві демократичних цінностей. Особливу зацікавленість викликала збірка у трьох томах видавництва Олени Теліги: «Микола Плав'юк Україна – життя моє», яку було видано у 2002 році. Це, на ті часи, перша науково-художня біографія видатного громадського і політичного діяча України та репрезентація (хоча і не в повному обсязі) надзвичайно широкої публіцистичної та науково-дослідницької спадщини М.Плав'юка.

Провідний бібліограф відділу зв'язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М.Горького – Тетяна Гюмюшлю (на фото) детально розповіла про цікаву добірку статей та висловів про Миколу Плав'юка відомих сучасних громадських, культурних та політичних діячів, серед яких: Лесь Танюк, Іван Плющ, Леонід Кучма та інші.
Директор школи Валентина Шакіна зазначила про важливість глибокого вивчення новітньої історії України користуючись багатими фондами ОННБ ім. М.Горького. Ірина Вороненко, вчитель історії України розповіла про значні славетні постаті новітньої історії України, які відігравали та відіграють визначну роль в становленні української нації. Про те, як можна користуватись інформаційним простором ОННБ ім. М.Горького за допомогою електронного каталогу розповідала бібліотекар школи Тетяна Шимбаріва. Присутніх заходу зацікавила інформація про різноманітні способи користування та відвідування головної книгозбірні міста.

Створено: 03.06.2015
Переглядів: 640© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.