З нагоди 95-річчя від дня народження Г.М. Тютюнника

З 15 по 23 квітня з нагоди 95-річчя від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника ОННБ ім. М. Горького провела низку заходів у рамках бібліотечного проекту «Пророки рідної землі», одним із центральних заходів стала книжкова виставка «Атлантида братів Тютюнників».

15 квітня в Одеському технікумі промислової автоматики при ОМАХТ відкрилася Літературна вітальня. Для викладачів та студентів було проведено бібліографічний огляд книжкової виставки «Зоряні межі Григорія Тютюнника». Увагу молоді привернув відомий двотомник Григорія Тютюнника, у якому міститься майже уся творча спадщина письменника: роман всього життя Григорія Михайловича - «Вир»; перша і остання збірка поезій «Журавлині ключі»; роман «Буг шумить»; повість «Хмарка сонця не заступить»; оповідання і нариси з життя за 1951-1957 роки. Не оминули увагою і сучасне (2012 року) видання роману «Вир». Студентам цікаво було дізнатися і про незвичайну, сповнену героїзму і творчості долю Григорія Тютюнника і, (для багатьох це була несподіванка) його брата, також відомого письменника – Григора Тютюнника. Завуч з виховної роботи технікуму Галина Вікторівна Шаповалова наголосила на корисності таких зустрічей, під час яких молодь не тільки дізнається про майстрів нашої літератури, а й має унікальну можливість поринути у книжкове багатство «Горьківки». На завершення заходу присутні з цікавістю переглянули відеофільм: «Атлантида братів Тютюнників».

Тема творчості Г.М. Тютюнника стала провідною і на засіданні Клубу молодого науковця, що відбулося 20 квітня в Одеському Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського. Студенти - філологи, після ознайомлення з книжковою експозицією «Атлантида братів Тютюнників», взяли активну участь в дискусії щодо творчої спадщини Григорія Тютюнника. Доцент кафедри іноземних мов ПНПУ ім. К.Д.Ушинського, кандидат філологічних наук, Володимир Іванович Сподарець розширив дискусійне коло, блискуче читаючи вірші. Цікавою для майбутніх фахівців виявилася доля братів Григорія та Григора: життя обох будо надто коротким, сповненим загадкових несподіванок (як, наприклад, те, що вони провели в розлуці понад 15 років, і, що обидва тільки після смерті стали лауреатами Шевченківської премії). Твори Тютюнників вивчають у школі (вони входять до обов’язкової програми). Саме тому майбутніх вчителів перш за все цікавило питання сучасного викладання у школі творчості відомих українських письменників. Під час дискусії дійшли висновку: творчість Тютюнників не можна розглядати окремо. Адже старший брат - Григорій брав безпосередню участь у письменницькому становленні молодшого Тютюнника. Підтвердженням є збірка Григора Тютюнника - «Батьківські пороги», до якої входять поряд з оповіданнями спогади про брата - Григорія Михайловича. Наприкінці зустрічі студенти активно й натхненно занурилися в книжковий простір, висловлюючи пропозиції та думки, як наблизити, зробити більш актуальними твори Тютюнників для сучасного, надто прагматичного і буквально заваленого інформацією учня. Висновок - викладати цікаво, використовувати якомога більше книжок, відеоматеріалу тощо, адже, як то кажуть: усі жанри добрі, окрім нудного.

Повна експозиція книжкової виставки «Атлантида братів Тютюнників», що експонувалася в бібліотеці  з 15 по 23 квітня, також привернула увагу багатьох користувачів.

Тетяна Гюмюшлю зі студентами технікуму промислової автоматики


Під час дискусії у клубі молодого науковця у педагогічному університеті

Створено: 27.04.2015
Переглядів: 1145© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.