До Всесвітнього дня філософії

До Всесвітнього дня філософії, який за рішенням ЮНЕСКО святкується кожний третій четвер листопада з 2005 р., Одеський державний університет внутрішніх справ провів відкрите засідання кафедрального курсантсько-студентського гуртка «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності». Тема засідання: «Стратегія майбутнього: філософський вимір».

Метою проведення заходу було наближення філософії до широкої студентської аудиторії, що відкриває нові можливості для роздумів та ведення дискусії, сприяє формуванню адекватного часу світогляду, а також дозволяяє знайти спільну платформу для обговорення глобальних соціокультурних перетворень, що відбуваються в наш час.

У засіданні гуртка взяли участь працівники довідково-інформаційного відділу ОННБ ім. М.Горького. До уваги учасників була запропонована книжкова виставка на тему: «Людина і суспільство у світлі сучасної філософії (до Всесвітнього дня філософії 2014 р.)», яка включала понад 80 видань. Виставка складалася з наступних розділів:

1. Тенденції філософської думки початку ХХІ ст.

2. Цивілізаційний розвиток людства, філософське розуміння ролі культури, духовності.

3. Феномен національної ідентичності.

4. Філософія свідомості, гідності, свободи та прав людини.

5. Світоглядна освіта.

Огляд представлених видань для учасників засідання ознайомила зав. сектора довідково-бібліографічного обслуговування довідково-інформаційного відділу Кочеткова Т.В.

Провідним бібліографом Байраком О.М. Центру правової інформації та бібліографом довідково-інформаційного відділу Весніною Н.Ю. було продемонстровано електрону презентацію декількох сучасних філософських видань, які, на жаль, відсутні у фондах ОННБ ім. М. Горького, але користуються широкою популярнісьтю у філософському середовищі. Серед них:

Чалмерс Д. «Сознающий ум. В поисках фундаментальной теории»;

Кемеров В. «Общество, социальность, полисубьектность»;

Жидек С. «Киногид извращенца»;

Кэмп Г., Белшоу К. «12 ведущих философов современности».

Створено: 27.11.2014
Переглядів: 644© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.