До Дня Гідності і Свободи

19 листопада 2014 р. в ОННБ ім. М. Горького відкрилась книжкова виставка «Від революції Свободи до революції Гідності»: до Дня Гідності та Свободи. На виставці представлені видання, які висвітлюють революційні події у сучасній Україні періодів Майдану 2004-го та Майдану 2014 років. Серед видань особливу увагу користувачів привертають:

Лаурен, Анна-Лєна. Невідома ціна свободи – демократичні революції у Грузії, Україні, Киргизії / Анна-Лєна Лаурен / Зі шведської переклала Наталя Іваничук. – Львів : Піраміда, 2013. – 148 с.

Це третя книжка відомої фінської журналістки і письменниці Анни-Лєни Лаурени, що вийшла українською мовою. Видання присвячене революційним подіям у Грузії, Україні, Киргизії, надається аналіз сучасного стану та демократичної розбудови цих країн.


Люди Майдану. Хроніка : [альбом] / За заг. ред. Лариса Івшина; упоряд. Руслан Канюка, Марія Семенченко, Артем Жуков; Текст Марія Семенченко.– К. : Українська прес-група, 2014.– 238 с.

Головний редактор видання Лариса Івшина у своїй передмові зазначила: «Майдан вивів на авансцену української і світової історії обличчя, характери. І це вже були не лише «етнографічні», а й політичні українці… Я відчуваю особливу гордість за фотокореспондентів і журналістів «Дня», які творили цей альбом, бо вони також були в епіцентрі подій, були Людьми Майдану». До книжки увійшли в хронологічний послідовності фотографії, які назавжди визначили в історії України значущість цих подій.

Довідково. Івшина Лариса Олексіївна – український журналіст, громадський і культурний діяч. Автор ідеї та редактор видань бібліотеки газети «День»: «Україна Incognita», «Дві Русі», «Війни і мир», «День і вічність Джеймса Мейса», «Апокрифи Клари Ґудзик»).

Небесна сотня: антологія майданівських віршів / Упоряд. і автор передм. Леся Воронюк.– Вид. 2-е, доп.– Чернівці : Букрек, 2014.– 399 с.

До збірки увійшли твори понад двохсот молодих українських та зарубіжних поетів, які присвятили свої поетичні рядки подіям майдану, що висвітлюють період революційної боротьби на Україні протягом листопада 2013 року по лютий 2014 року. Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти вірші про майдан.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Анна Шкребляк, провідний бібліограф довідково-інформаційного відділу проводить огляд для студентів одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича


Біля виставки Валентина Колесникова провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю та реклами бібліотеки з учнями старших класів ЗОШ № 11


Виставка привернула увагу відвідувачів бібліотеки, які визнали її своєчасність та змістовну актуальність


Експозиція виставки

Створено: 21.11.2014
Переглядів: 3024



© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.