Одеському художньому музею 115 років

6 листопада 2014 р. Одеський художній музей (ОХМ) відзначає 115 річчя від дня заснування. 24 жовтня (6 листопада за н.с.) 1899 р. при діяльній підтримці Одеського товариства красних мистецтв, Товариства південноросійських художників, мецената Г.Г.Маразлі, громадськості міста в колишньому палаці Потоцьких-Наришкіних (вул. Софіївська, 5-а) було відкрито Музей красних мистецтв (нині ОХМ), який згодом став осередком дослідження, популяризації та розвитку вітчизняного мистецтва. 

Одеський музей красних мистецтв. Фото початку ХХ ст.

Плідні творчі взаємини поєднують колективи ОННБ ім. М.Горького і ОХМ майже з моменту його заснування. На початку 1900-х рр. бібліотека регулярно отримувала каталоги виставок Товариства південноросійських художників та інших виставок, які проходили в залах музею. Публікації та дослідження, які здійснюють співробітники музею, готуються також з використанням багатих фондів нашої книгозбірні. Ці наукові, а також людські контакти набули інтенсивності та стабільності з заснуванням в ОННБ відділу мистецтв, який ось вже протягом 45 років активно взаємодіє з ОХМ. 

Колектив ОННБ дякує нашим партнерам за співробітництво, і сердечно вітає їх з цією подією та зичить стабільності, миру і нових творчих досягнень на благо вітчизняної культури. 

Вісник Одеського художнього музею. Випуск №1

Створено: 04.11.2014
Переглядів: 804© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.