«Образотворчому мистецтву» – 80!

У жовтні 2014 року виповнюється 80 літ від дня заснування провідного українського мистецького науково-популярного журналу «Образотворче мистецтво». Колектив ОННБ ім. М.Горького вітає редколегію журналу з цією славною датою, і зичить їй нових творчих звершень. 

Нині «Образотворче мистецтво» є одним із найбільш відомих презентантів українського мистецтва у ширший світ, несе інформацію про кращі здобутки українського малярства, досліджує його мало відомі сторінки, відкриває дорогу молодим.

«Образотворче мистецтво» виникло у середині трагічних для нашої історії 1930-х років, і за цей час відбулася його складна еволюція в плані ідейних та естетичних орієнтирів від рупора «соціалістичного реалізму», до презентанта модерністичного і постмодерністичного мистецтва.

У різний час часопис очолювали культурологи, мистецтвознавці, журналісти, відомі діячі культури, що культивували як національне, так і знайомили зі здобутками світового мистецтва. У 1980-2000-і роки це періодичне видання розвивали О.Журавель і М.Маричевський. Їх естафету перейняв мистецтвознавець, член НСХУ Олександр Федорук, який працює з командою однодумців: Володимир Петрашик, відповідальний секретар, редактори – Оксана Маричевська, Ольга Собкович та Олена Загаєцька. Впродовж багатьох років редакція реалізовує різнопланові проекти, які демонструють строкатість сучасного українського малярства у плані різноманіття індивідуальних та стилістичних підходів, а також популяризує здобутки регіональних художніх шкіл та творчих об’єднань, у тому числі в ретроспективному плані, що робить його своєрідним «часописом української Соборності».

Бажаємо творчому редакційному колективу шанованого часопису доброго здоров’я, «дружнього плеча» і усіляких гараздів!

 

Колектив ОННБ ім. М.Горького

Створено: 11.10.2014
Переглядів: 668© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.