← Конкурс. Номінаційний список 2021 (за травень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Кудлач В. А. Едуардс Борис Вільямович. Життєпис. Хронологія. Виставки. Альбом-каталог / Володимир Кудлач ; відп. за віп. І. О. Бірюкова ; ред. : Н. Г. Майданюк, І. С. Шелестович ; пер. англ.. Н. М. Диба. – Одеса: Друк південь, 2021. – 168 с., [30] с. іл. : іл. – Біогр. довідка, вступ. ст. парал. укр., англ.

Анотація

Видання присвячене Борису Вільямовичу (Васильовичу) Едуардсу (1860-1924), відомому українському скульптору, академіку Петербурзької академії мистецтв, що працював в Одесі (1881-1919) та на Мальті (1919-1924). Едуардс зробив внесок у розвиток станкової та монументальної скульптури, створивши переконливі психологічні образи, стилістично поєднавши досягнення класицизму та реалізму. У книжці на основі прижиттєвої та сучасної періодики, архівних документів висвітлено родовід скульптора, його життєвий шлях, напрями творчості, подано інформацію про участь у виставках, список та каталог творів, бібліографію. Біографічний та мистецтвознавчий матеріал проілюстрований численними фотографіями з фондів ОННБ, ОХМ, ДАОО.

Запропоноване науково-популярне видання буде цікаве мистецтвознавцям, культурологам, краєзнавцям, фалеристам, викладачам і студентам художніх вишів, усім, хто цікавиться мистецтвом.