Міжнародний день захисту прав людини

foto-1-10-grudnya-mizhnarodnij-den-zahistu-prav-lyudini.jpg

Впродовж 2023 року світ відзначатиме 75-ту річницю Загальної декларації прав лю­ди­ни, затвердженої Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року. Цей рік Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав «нагодою для дій».

Антоніу Гутерріш

У Твіттері Антоніу Гутерріш написав: «Світ стикається з безпрецедентними та взаємопов’язаними викликами у сфері прав людини. Ми продовжуватимемо працювати щодня, всюди, щоб відстоювати та просувати права людини для всіх».

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини — невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини та набуття ними універсального характеру.

Як «загальний стандарт для досягнення», Загальна декларація прав людини є глобальним зразком для міжнародних, національних і місцевих законів та політик, а також основою Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року, у якому чітко визначається, що він ґрунтується на Декларації і має бути реалізований у спосіб, аби забезпечити дотримання прав людини.

Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

foto-3-kozhen-maye-pravo-na-kartinka.jpg

З нагоди Дня прав людини фахівці Одеської національної наукової бібліо­те­ки підготували книжкову виставку «До дня захисту прав людини та 75-річчя прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини», яка буде експонуватися 10–20 грудня в довідково-інформаційному відділі ОННБ. На виставці представлено документи із фондів ОННБ – міжнародно-правові документи про права людини, наукові видання, збірки наукових конференцій, монографії тощо.

Запрошуємо оглянути виставку.

Створено: 10.12.2023
Переглядів: 1145
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.