Книжкові новинки за державною програмою поповнення бібліотечних фондів у 2021 р.

foto-1.png foto-2.jpg

У жовтні-листопаді фонди Одеської національної наукової бібліотеки суттєво збагатились книжковими новинками завдяки державній програмі поповнення бібліотечних фондів, яку вже четвертий рік поспіль реалізовує Український інститут книги.

Метою програми є донесення найкращих книжок сучасної світової та української літератури до читача по всій країні. Книжок, що не тільки мають актуальну тематику, але й сприяють розвитку української мови, інтеграції у світовий літературний і культурний процеси, мають належні рівень видавничої підготовки та якість виготовлення.

У часи пандемії реалізація програми стала вагомою підтримкою як для книговидавців, так і для публічних бібліотек.

Цьогоріч на реалізацію програми з державного бюджету було виділено 50 млн грн. Відбір книжок для закупівлі здійснювали три експертні ради:

  • з оцінювання літератури для дітей та юнацтва;
  • з оцінювання літературно-художньої літератури для дорослих;
  • з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

У 2021 році продовжила свою діяльність у складі експертної ради і генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова.

За результатами відбору експертних рад було сформовано перелік книжкової продукції для закупівлі (затверджений наказом Міністерства культури та інформаційної політики від 20.08.2021 р. № 670).

Всього до переліку ввійшли 684 назви книжок від 86 видавництв; 616 бібліотек країни отримали 331,1 тис. примірників нових україномовних видань для різних вікових категорій, надрукованих не пізніше 2020 року.

У результаті диференційованого розподілу видань відповідно до читацької аудиторії бібліотек ОННБ цьогоріч отримала 245 книжок, що належать до категорій «літературно-художні видання для дорослих» та «інша (нехудожня) література для дорослих» (2018 р. 751 пр., 2019 р. 619 пр., 2020 р. 317 пр.).

Серед новинок книголюби точно зможуть обрати книгу до вподоби, аби затишно провести час та залишити за плечима життєві турботи, вийти за межі можливого чи полоскотати нерви.

У добірці представлені:

  • книги знакових українських авторів: Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Сергія Жадана, Андрія Кокотюхи, Ірен Роздобудько, Марії Матіос, Юрія Винничука, Василя Махна та ін.;

foto-3-1.jpg

  • якісні переклади світової класичної та сучасної літератури: Фредеріка Бакмана, Террі Пратчетта, Альбера Камю, Ернеста Гемінґвея, Джорджа Орвелла, Агати Крісті, Анджея Сапковського, Еріха-Марії Ремарка, Стівена Кінга, Тесс Геррітсен, Сари Джіо, Дженні Колґан, Джоан Гарріс та ін.;

foto-4.jpg

  • актуальна історична література та біографії: Сергій Плохій “Загублене царство. Історія “русского мира” з 1470 року до сьогодні”, Лоренс Ріс “Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна”, Томас Рікс “Черчилль і Орвелл. Битва за свободу”, Сергій Громенко “Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання”, Аліна Понипаляк “Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука”, Джеймс Мейс “Україна: матеріалізація привидів” та ін.;

foto-5.jpg

  • науково-популярна мотивуюча література, видання із саморозвитку: Емілі Нагоскі “Вигоряння”, Дарка Озерна “Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти”, Том Батлер-Боудон “Психологія. 50 видатних книг”, Адам Кехейн “Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, які не викликають ні довіри, ні симпатій”, Томас Мур “Піклування про душу. Як сповнити глибиною і сенсом щоденне життя”, Ольга Дубчак “Чути українською”, Юлія Фоменко “Комп’ютери та безпека”, Роджер Макнамі “Зафейсбучені. Як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи”, Білл Ґейтс “Як відвернути кліматичну катастрофу”.

Запрошуємо користувачів ознайомитися з виданнями на виставці “Книжковий БУМ!: лови новинку 2020-2021!” , що триватиме в рамках Національного тижня читання з 13 по 19 грудня в головному читальному залі ОННБ.

Повний перелік видань, отриманих за державною програмою поповнення бібліотечних фондів, з посиланнями на бібліографічні записи книжок в електронному каталозі бібліотеки

 

Інформацію підготовлено відділом наукового комплектування
та обліку документно-інформаційних ресурсів

Створено: 13.12.2021
Переглядів: 1087
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.