Презентація англомовних видань Українського інституту національної пам’яті

zagalne-2.jpg

knigi.jpg30 червня 2021 року в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Представництва МЗС України в Одесі та Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті відбулася презентація книг «Girls Cutting Their Locks» («Дівчата зрізають коси») та «The War and Myth: Unknown WW II» («Війна і міф. Невідома Друга світова») для керівників дипломатичних представництв зарубіжних країн-партнерів України.

gendirektor-1.jpg orlov-2.jpg gucalyuk-2.jpg

Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова привітала присутніх і подякувала партнерам за можливість долучитися до важливої справи  популяризації історії України, її видатних особистостей та сприянню проектів культурної дипломатії для інтеграції України у світовий політичний, інформаційний та культурний простір.

Під час виступу представник МЗС України в Одесі Сергій Орлов підкреслив: “Теми, порушені в обох книгах, надто важливі не тільки для України і її народу, але й для наших іноземних партнерів – зрозуміти витоки і сутність антиукраїнської пропаганди, яка сьогодні наповнює інформаційний простір, а також усвідомити мотивацію та звитягу людей, які добровільно встали на захист України від збройної агресії Росії”.

Керівник Південного міжрегіонального відділення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк зазначив, що Український Інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. «Книги, які презентуються, слугуватимуть спростуванню антиукраїнських міфів, відновленню історичної правди та вшануванню героїнь-захисниць України. СРСР, а нині РФ, нав’язували і нав'язують Україні своє тлумачення української історії, спекулюючи на подіях та особистостях. Історичні міфи є такою самою зброєю, як кулі є зброєю у війні звичайній. І якщо народи не матимуть своєї “власної зброї”, то потерпатимуть від того».

imgp7929.jpg

Книгу «Girls Cutting Their Locks» («Дівчата зрізають коси») представляла Лариса Радкевич, кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу ОНПУ (Одеський національний політехнічний університет), ветеран АТО\ООС (добровольчий батальйон Дніпро1). Вона поділилася власним досвідом участі в АТО та спогадами про події 2014 року в Донецьку, коли почалася російська агресія.  В  своєму огляді книги «Дівчата зрізають коси» вона підкреслила, що в книзі 25 історій і кожна є унікальною. «Жінки йшли воювати, тому що в якийсь момент людина розуміє, що треба захищати свій дім».

mihajluca-1.jpg


Про книгу «The War and Myth: Unknown WW II» («Війна і міф. Невідома Друга світова») розказав Микола Михайлуца – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін Одеського національного морського університету, член Міжвідомчої координаційної ради з питань краєзнавства при Президії НАН України, член правління Національної спілки краєзнавців України. «Видання, яке написано провідними дослідниками історії України,  надає відповіді на питання як з'являються міфи. Ця книга для людей, яких цікавить реальна історія України».

У заході взяли участь керівник регіональної групи СММ ОБСЄ, директор Ізраїльського культурного центру, Генеральний консул Греції, консули Молдови та Грузії, помічники почесних консулів Литви, Латвії, Норвегії, ФРН, В’єтнаму, представник EUBAM, заступник директора департаменту міжнародного співробітництва Одеської міської ради.

gosti-v-zali.jpg

По завершенню презентації книги англійською мовою були передані іноземним дипломатам.


ЗМІ ПРО ПОДІЮ


Англоязычные книги по истории Украины презентовали в Одессе [сюжет у новинах, поч. 05:35-06:15 хв.] // ТК «7 канал». – 2021.– 30 черв.

Презентація англомовних книжкових новинок, виданих Українським інститутом національної пам’яті «Girls Cutting Their Locks» та «The War and Myth Unknown WW II» [сюжет у новинах, поч. 21:30-23:45 хв.] // ТК «Град». – 2021.– 30 черв.

В Одесі презентували два англомовні видання Українського інституту національної пам’яті [сюжет у новинах] // ТК «UA: Одеса». – 2021.– 30 черв.
Створено: 01.07.2021
Оновлено: 05.07.2021
Переглядів: 483
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.