Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ: огляд подій

1-1-afisha.jpgВідчуття весни, піднесення, окриленість, заінтригованість і вдячність – ці епітети і словосполучення приходять на думку, коли озвучуємо назву подвійного свята, що традиційно відзначає спільнота – День закоханих та Міжнародний день дарування книг – у форматі найяскравішої, найромантичнішої та най-fashion БІБЛІОНОЧІ–ІІІ у стінах Одеської національної наукової бібліотеки. Відшуміло незабутнє дійство, надихаючи перед лицем буденності своїми приємними споминами.

NEW! Зустрічі та літературно-музичний марафон мовами світу «Поетика кохання»

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

На одному подиху відбувся літературно-музичний марафон мовами світу, присвячений Міжнародному Дню дарування книг та до Дня Святого Валентина – «Поетика кохання». Чарівна Мавка прочитала монолог з безсмертного твору Лесі Українки «Лісова пісня». Не випадково марафон розпочався саме з поезії Лесі Українки, адже цьогоріч українська і світова спільнота відзначає 150 років від дня народження видатної поетеси. Різнобарвна програма була насичена пам’ятними подіями та цікавинками: зустрічі з бібліотечною свахою, мімами, літературною музою, Мавкою та ін.

7.jpg 5-foto-vid-dumskayanet-4.jpg 6-foto-vid-dumskayanet-5.jpg 8.jpg

Гості з неабияким зацікавленням ознайомилися з етнокультурним розмаїттям нашого краю. Багаторічні партнери та друзі бібліотеки презентували свою рідну культуру: Благодійний фонд «Баварський Дім, Одеса», Alliance Française Odessa, філія Грецького фонду культури в Одесі, громадська організація «Одеське імені А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні», Одеська обласна громадська організація «Грузинський культурно-освітній центр “Іверія”», всеукраїнський центр болгарської культури, обласний центр гагаузької культури, громадські організації «Бахтале-Тавричанє» і «Об'єднана молодь» та інші.

9-foto-oleksandra-gurevicha-2.jpg 10-foto-oleksandra-gurevicha-7.jpg 11-foto-oleksandra-gurevicha-4.jpg 12-foto-oleksandra-gurevicha-5.jpg

Слово «кохання» звучало знову і знову різними мовами світу. У вінок творчих виступів марафону органічно було вплетено не лише поезію, музичні композиції, а й фрагменти з вистав. У літературно-музичному марафоні брали участь студенти Одеського фахового коледжу мистецтв ім. К.Ф.Данькевича, Національного університету «Одеська юридична академія» та Одеського національного морського університету. Віртуозне музичне вітання порадувало від лауреата міжнародних та республіканських конкурсів, саксофоніста Георгія Стремядіна. А ще цього вечора можна було поринути у світ моди від міжнародного модельного агенства «Royal Family Models» під музичний супровід Євгена Лукашова, заслуженого працівника культури України.
В святковій залі було встановлено дерево дружби, яке символізувало багатонаціональну Одещину. Після виконання творів представники культурно-мистецьких інституцій та національно-культурних товариств Одеси прикрашали різнокольоровими стрічками дерево дружби, що символізують кольори прапорів народів світу.
Тож наша дружба зміцнюється, партнерські стосунки кріпнуть!
Дякуємо гостям та учасникам літературно-музичного марафону за чудовий вечір!

Поезія єднає: Одеса – місто літератури ЮНЕСКО

oflajn-ta-onlajn.jpg 1-3.jpg 2-3.jpg 3-3.jpg

У рамках «Великої Одеської Бібліоночі-ІІІ» відбувся поетичний телеміст, який поєднав одеських поетів з різних куточків світу. Захід було реалізовано завдяки творчому союзу офісу «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО» та ГО «Бібліополіс». Свято поезії розпочалося з вітального слова генерального директора нашої книгозбірні І. Бірюкової. Магічній і пам’ятній атмосфері цього вечора ми завдячуємо таким майстрам слова – Олексію Руденку, Євгенії Заславській, Анні Стремінській, Жанні Жаровій, Юлії Мельник, Євгенії Гімельфарб, Євгенії Ушан, Ніні Пашковській, Наталі Карраско-Кос`яненко, В’ячеславу  Слісарчук, Ігорю Нехаєнку, Ірині Денисовій, Анні Доценко, Ірині Мінєнковій, Роману Давиденку, Артему Борисову, Людмилі Бурдейній, Вірі Дерев’янко, Анжелікі Кузнєцовій та модератору заходу, менеджеру офісу «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО» Оксані Шалашній. У режимі онлайн участь у заході узяв поет, професор Гентського університету О. Юдін (Бельгія). Окрім творчої групи «Колектив поетів Одеси – міста літератури ЮНЕСКО», віршами, присвячених темі кохання поділилися багаторічний друг бібліотеки, журналістка і знана поетеса Т. Арсеньєва та науковий співробітник Одеського музею західного і східного мистецтва А. Фролкова.

4-4.jpg 5.jpg 6.jpg 9.jpg

Спільними зусиллями на високому рівні нам вдалося організувати поетичний міжнародний телеміст, залучивши в якості учасників та слухачів митців та поціновувачів поезії із різних європейських країн. Відвідувачі свята мали змогу цікаво та корисно провести час, зустрітися з талановитими поетами, які гідно продовжують традиції літературної Одеси.

Селфі-квест «I love…»

01a.jpg 1-1.jpg 3-1.jpg 2-1.jpg 4-3.jpg

Неможливо провести кордон там, де починається справжня любов… любов до людей, до книг, любов до того, що ти робиш, і до того, з ким ти це робиш... Нічна поезія любові до невичерпних джерел знань – книжок – звучала вже втретє неймовірною симфонією на чуйних струнах душі у Велику одеську БІБЛІОНІЧ-ІІІ...
Загадковий та найпопулярніший серед святкових активностей селфі-квест розкрив учасникам цьогорічний девіз УБА: «Бібліотека - твоя точка опори».

Літературна гра – салон поетичного буриме
«Моя історія кохання»

1-2.jpg 4-1.jpg 2-2.jpg 3-2.jpg

Гості Бібліоночі охоче відвідували салон поетичного буриме «Моя історія кохання» і натхненно писали вірші про любов. Старовинна літературна гра, що була вельми модною у Франції, Італії в XVII–XVIII ст. набуває популярності й нині. Цієї ночі поетичне слово про любов вітало у повітрі, проникало в потаємні закутки людської душі, спонукало до роздумів, будило фантазію. Під час гри кожен учасник виявив свій стиль письма. Були складені і кумедні чотиривірші, і серйозні філософські поезії.
Під час гри експонувалася виставка нових поетичних збірок. Учасники знайомитися з виданнями, читали улюблену поезію, шукали натхнення, цитували рядки з української та світової літератури.

Поетичне буриме заохочувало до творчості, інтелектуального спілкування і залишило незабутні емоційні враження і чудовий настрій!

Романтична фотовиставка «Кохання в моєму місті»
фотомайстра, члена Національної спілки фотохудожників України
Ангеліни Тарасенко

fotovistavka-angelini-tarasenko.jpg img_7855.jpg imgp6097.jpg img_7974.jpg

Любов - найважливіше з почуттів, яке нас об'єднує, про яке хочеться розповісти, яке переповнює душу! Любов - одна з вічних найулюбленіших тем для людей творчих й талановитих, вона оточує нас скрізь і всюди. Саме про це і нагадує нам романтична фотовиставка члена Національної спілки фотохудожників України Ангеліни Тарасенко "Кохання в моєму місті"... Підбірка емоційних фотозамальовок з любов'ю і про любов, знятих відомим одеським фотомайстром в улюбленому місті, відкрито у рамках Великої Одеської БІБЛІОНОЧІ-ІІІ.

Інтерактивні фотозони

pxl_20210214_180224249-1.jpg 01-2.jpg pxl_20210214_153333055portrait-1.jpg img_20210214_184335-1.jpg

Інтерактивні фотозони завоювали чималу популярність серед гостей БІБЛІОНОЧІ, адже кожний рік бібліотека готує нові цікаві інсталяції. Цьогоріч під час святкового вечора усі бажаючи малу змогу поринути в чудову атмосферу кохання та вишуканості, зробивши на згадку гарні світлини біля креативних, декорованих багатьма елементами фотозон – «Одруження в бібліотеці» та «До Дня закоханих».

Майстер-класи від зіркових майстринь
Одеського обласного центру української культури

vitinanka-2.jpg vitinanka-4.jpg vitinanka-3.jpg

В учасників свята була чудова можливість взяти участь у майстер-класі «Дивовижний світ витинанки» від Маріанни Панасюк, народної майстрині з цього різновиду мистецтва, зав. відділу з питань та охорони нематеріальної культурної спадщини Одеського обласного центру української культури. Майстер-клас був цікавий як дітям, так і дорослим, вони виготовляли собі на згадку "книжкового янгола". Діти змогли виявити свій творчий потенціал, розвинути фантазію та образне мислення. Дорослі ж мали можливість відволіктися від буденності, пізнати медитативну силу творчості та, можливо, отримати нове захоплююче хобі.

Презентація книжково-ілюстративної виставки
«Книжкова симфонія кохання»

01-foto-7-vistavka.jpg 01-foto-5-vistavka.jpg 01-foto-8-vistavka.jpg 01-foto-3-vistavka.jpg

За вікном лютий, а бібліотека переповнена веселим гомоном, сміхом, музикою та співом. З нагоди найбільш романтичного свята року – Дня святого Валентина – у головному читальному залі було презентовано цікаву виставку – «Книжкова симфонія кохання», а також проведена романтично-гумористична вікторина про любов.

Працівники книгозбірні обрали романтичні, драматичні, чуттєві та найвідоміші літературні історії про кохання аби показати всю багатогранність такого яскравого почуття як любов.

Звучали вітання на адресу усім закоханим і тим, хто тільки в очікуванні любові.  Атмосфера у читальній залі була веселою, теплою і романтичною. Кожен відвідувач виставки знайшов книжку за уподобанням і для душі.

ВІКТОРИНА ПРО ЛЮБОВ

3-foto-10-viktorina-pro-lyubov-1.jpg 3-foto-11-viktorina-pro-lyubov.jpg 3-foto-14-viktorina-pro-lyubov.jpg 3-foto-12-viktorina-pro-lyubov.jpg

Гості книгозбірні охоче взяли участь у романтично-гумористичній вікторині про любов, активно, весело й дотепно відповідали на запропоновані запитання. Ті, хто впорався із завданням, отримували пам’ятний невеличкий презент, гарний настрій та незабутні спогади.

Чудовий дизайн та оформлення локації зупиняло погляд та приваблювало відвідувачів – виставка та вікторина стали чудовою декорацією до Дня всіх закоханих.

Подяка учасникам благодійної акції
«Подаруй бібліотеці книгу!»

1-2-3.jpg 01-3.jpg

Відбулася, відвирувала, відсяяла чарівна, неповторна Велика Одеська Бібліоніч ІІІ!!! Сподіваємося, наші гості надовго запам’ятають це свято сповнене радісних зустрічей, приємного спілкування, інтелектуальних розваг, де головними темами стали – книга, музика, мистецтво і безумовно – кохання.

Бібліотечна команда щиро дякує усім гостям та відвідувачам за разом створену, неймовірно теплу атмосферу живого спілкування, за ваші усміхнені очі, компліменти, високу оцінку з організації свята та приємні сюрпризи!

Особлива подяка усім учасникам благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу!», які завітали до нас, аби зізнатися у любові до бібліотеки та книги! У цей вечір, наша книгозбірня об’єднала книголюбів, авторів, та бібліотекарів – усіх, для кого книга є частиною життя, а читання – щоденною звичкою. Разом нам вдалося відзначити одночасно два свята – Міжнародний день дарування книг та День усіх закоханих!

3b-1.jpg 3-3.jpg 3aa.jpg 3v-1.jpeg

Понад 80 видань різноманітної тематики подарованих учасниками акції, поповнять фонди національної книгозбірні, знайдуть відображення у довідково-інформаційному апараті, у тому числі і в електронному каталозі, та стануть доступними для широкого загалу користувачів бібліотеки. Інформацію про дарувальників та подаровані видання відображено у облікових документах , з яких, і через сотні років можна буде дізнатися імена тих, хто назавжди став частиною історії Одеської національної наукової бібліотеки, подарувавши книги для поповнення її фонду.

9a-1.jpg 9b-1.jpg 9v-1.jpg 9g-1.jpg

Вдивляючись у фото, не можна не помітити щасливих посмішок, якими сяяли обличчя наших гостей, що раділи можливості долучитися до шляхетної справи – подарувати книгу бібліотеці, а значить подарувати її усьому місту, усій країні, усьому світу!

Серед дарувальників – автори, що завітали на свято та передали бібліотеці свої новинки, одесити, які, дізнавшись про захід із соціальних мереж, потрапили до бібліотеки вперше, багаторічні користувачі бібліотеки та наші давні друзі!

2-2.jpg 2a-2.jpg 4a-1.jpeg 11.jpg

Пишаємося добіркою видань з дарчими надписами авторів, серед яких:

  • поетична збірка «Сила вымысла» (Одеса, 2017) – дарунок автора, головного режисера Одеського обласного театру ляльок, заслуженого діяча мистецтв України – Євгенія Гімельфарба
  • «Українсько-турецько-російсько-англійський розмовник» (Херсон, 2020) – дарунок укладача, доктора філософії, кандидата філологічних наук, завідувача кафедри довузівської підготовки факультету по роботі з іноземними студентами Одеського національного морського університету – Вікторії Сікорської. Видання є навчальним посібником для іноземців, які вивчають українську чи російську мову як іноземну, та містить окремі слова, поняття, фрази, вирази, які можна використовувати не лише під час навчання, а і в повсякденному житті
  • збірка поетичних та прозових творів «Голос души» (Одеса, 2016) – дарунок автора, викладача Одеського морехідного училища рибної промисловості імені О. Соляника, члена Національної спілки письменників України – Євгенії Заславської
  • добірка видань, що належать до серії «Планшет Ангэлены»: «Плавучие амфитеатры» (Одеса, 2013), «Сказки» (Одеса, 2014), «Поэзия и проза» (Одеса, 2018), «Познаний легкое касанье» (Одеса, 2017) дарунок автора – Галини Єпур-Михайлойт
  • поетичні збірки «Земная рапсодия» (Одеса, 2019) та «Откровение» (Одеса, 2020) дар автора –   поетеси Людмили Бурдейної
  • поетична збірка «Желаю Вам…» (Одеса, 2016) дарунок автора –  Євгена Лукашова, доктора мистецтвознавства, заслуженого працівника культури України
  • літературно-критичний нарис «Полтавчук В. Проза Івана Григурка» (Одеса, 2013) та «Зленко Г. Відсвіти Тараса Шевченка: розповіді про пошуки та знахідки» (Одеса, 2009), дарунок Віталія Бошкова, поета і перекладача, члена Національної Спілки письменників України

Окрема подяка:

  • кандидатам філологічних наук, науковим співробітникам відділу фольклористики Інституту народознавства НАН України – Надії Пастух та Ользі Харчишин за дарунок видання «Фольклор українців півночі Молдови: пісні та речитативи» (Львів, 2020). Книга є етнографічною розвідкою – першим в Україні спеціальним дослідженням, що присвячене фольклорній культурі українців Молдови та містить понад 600 зразків народних пісень та речитативів записаних у 43 населених пунктах 10 районів півночі Молдови. Тексти творів подано з нотами. Книгу доповнюють аналітичні розвідки, коментарі, примітки та словник.
  • Ганні Щеголовій-Лавреці за дарунок англомовної книги «Farhad Daftary. The Assassin Legends. Myths of the Ismailis» (London-New York, 2011). У виданні простежується походження легенд про асасинів – членів таємної войовничої організації нізаритської гілки мусульманської секти ісмаїлітів, які склалися в Європі за декілька століть

Також висловлюємо вдячність за подаровані видання різних жанрів:

 Ірині Бєлій, Світлані Бєлій, Галині Сергієнко, Наталі Гончаренко, Надії Березанській, Анатолію Мацулевичу , Наталі Мєдвєдєвій, Анжелі Алексєєвій, Анастасії Печкуровій, родинам Відерманів та Муравських.

ЗМІ про захід:

ОННБ ПРИГЛАШАЕТ НА «БИБЛИОТЕЧНУЮ НОЧЬ» В ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА // Правда за Одессу.  – 2021. – 2 лют.
Одесская библиотека приглашает на вечер влюбленных // Культурометр. – 2021. – 4 лют.

14 лютого - День дарування книжок: Одеська бібліотека запрошує відсвяткувати вечір закоханих разом // Оdesalive. – 2021. – 4 лют.

Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ // Контекст-Причерноморье.  – 2021. – 5 лют.  

Куда пойти в Одессе сегодня // Афиша Украины. – 2021. – 5 лют.

Библиотечная сваха и поэтика любви: одесситов приглашают на Библионочь // Одесская жизнь. – 2021. – 6 лют.  
Библиотечная сваха и поэтика любви: одесситов приглашают на Библионочь // Top news Україна. – 2021. – 7 лют.  

Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ // Вікна Одеса. – 2021. – 8 лют.

ПРАЗДНИК СЕРДЕЦ : КУДА ПОЙТИ НА ДЕНЬ ВЛЮБЛЕННЫХ В ОДЕССЕ // Vgorode.  – 2021. – 9 лют.
Куда пойти в Одессе: KAZKA, Библионочь и экскурсия с фонариками в музее // Думская. – 2021. – 11 лют.  
День любви и вина: путеводитель по событиям в Одессе 14 февраля // Одесская жизнь. – 2021. – 11 лют.  

Велика бібліоніч. Одеситів запрошують в бібліотеку // ТК Глас. – 2021. – 9 лют. 

Наодинці з усіма: Ірина Бірюкова // ТК Круг. – 2021. – 11 лют.

Ми з Вікторією Синько. Ірина Бірюкова. Бібліоніч у День закоханних // Медіа-Інформ. – 2021. – 12 лют. 

Савина М. День Влюбленных: есть идея – вместо похода в ресторан незабываемый вечер в библиотеке // Одесса-медиа. – 2021. – 12 лют. 

Одесская "Библионочь" | Гость в студии: Ирина Бирюкова // ТРК Южная волна. – 2021. – 13 лют.

Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ // Одеська обл. бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського. – 2021. – 14 лют. 

Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ // StayHappening. – 2021. – 14 лют. 

Бібліоніч в Одеській науковій бібліотеці // ТРК Южная волна. – 2021. – 15 лют.

Спеціальний репортаж “Вечір кохання у бібліотеці” // ТК Медіа-Інформ. – 2021. – 15 лют.

Одеса. WHAT’‎SUP Велика одеська бібліоніч // ТК Глас. – 2021. – 16 лют.

Любите Книгу — она учит нас любить! // Вечерняя Одесса. – 2021. – 18 лют. 

Візит до Одеської національної наукової бібліотеки // Одеській національний морський університет. – 2021. – 19 лют. 
ODESA NATIONAL SCIENTIFIC LIBRARY // GovServ. – 2021. – 19 лют. 

Читайте також:

Ніч у бібліотеці «Поетика кохання» - 2019
Велика одеська бібліоніч «Поетика кохання» - 2020

Шановні друзі, своїми враженнями про цю імпрезу ви можете поділитися в соціальних мережах на аккаунті Одеської національної наукової бібліотеки. Будьте з нами, будьте у курсі найважливіших подій життя найстарішої в історичному сенсі і найсучаснішої за формами роботи книгозбірні Півдня України!

Створено: 19.02.2021
Оновлено: 04.03.2021
Переглядів: 1186
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.