Бібліоночі в бібліотеці 2020

Бібліоночі в бібліотеці набирають популярності. 14 лютого 2020 р., у Міжнародний день дарування книг в ОННБ відбулася світська вечірка «Ніч у бібліотеці «Поетика кохання». Зали книгозбірні заповнили усі охочі, учасники турнірів, презентацій, майстер-класів, виставок, благодійних акцій. 
Однією з помітних подій вечора стала ітелектуальна гра "Що? Де? Коли?"
Підвищений інтерес викликала книжкова виставка "Книжкова симфонія кохання"

Святкову атмосферу створило привітання (українські та світові музичні твори) від Феодосія Медведенко, Кирила Шкільника – вихованців Одеської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського та Карини Кривогуз, працівниці відділу комплектування та обліку документно-інформаційних ресурсів ОННБ.

Можна з впевненістю сказати, що організатори Бібліоночі досягли своєї мети! Про Одеську національну наукову бібліотеку як місце сили, мудрості, інтелекту, краси, вишуканості, радості, кохання, натхнення, творчості дізналися не лише тисячі й тисячі одеситів, а й зацікавлених людей у багатьох куточках України та й світу… А хто вже про це знав, то ще раз переконався у справедливості цього твердження…

Увечері і вночі 14-15 лютого Фейсбук, Вайбер, Месседжер, Київстар, Лайф, Інтертелеком, Водофон… та уся інтернет-мережа просто вибухала позитивними емоціями, стрічки новин наповнювалися фотографіями усміхнених, захоплених, зачарованих юнаків і дівчат, жінок і чоловіків, подружніх пар, закоханих і тих, хто ще в очікуванні на зустріч зі своєю половинкою в таємничій атмосфері бібліотечних залів і книжкових полиць…

Ну, як відомо, краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Ось вам фоторепортаж із цієї феєричної бібліотечної події.

1-2.jpg 2-1.jpg 3.jpg

Романтикою любові був сповнений бард-фест за участі популярних одеських митців: літератора, поета, прозаїка Ігоря Потоцького, композитора Людмили Самодаєвої та барда Олексія Семеніщева. За давньою традицією Ігорь Потоцький передав до фонду бібліотеки рукотворну книгу власних віршів, проілюстровану оригінальними малюнками від народного художника України Миколи Прокопенка

5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg 10.jpg

А ще в учасників свята була чудова можливість на майстер-класах від народних майстрів України Маріанни Панасюк та Олени Овчіннікової, зробити собі на згадку янгола чи народну ляльку.

imgp9755.jpg byblyo-yunactva.jpg

Книжкові дарунки від культурного і громадського діяча, просвітянина, співголови координаційної ради Галереї почесних благодійників Одещини «Люди щедрих сердець» ігумені Серафими. Справа наші партнери - Одеська обласна бібліотека для юнацтва імені В.В. Маяковского

«ПОЕТИКА КОХАННЯ» зібрала авторів

У романтичну п’ятницю Національною скарбницею мандрував Святий Валентин.  Відбулася культурно-просвітницька акція «Ніч у бібліотеці «Поетика кохання» до Міжнародного дня дарування книг та до Дня Святого Валентина. Літературний простір обۥєднав відомих одеських письменників, поетів, музикантів, наукову та творчу інтелігенцію, креативну молодь. Для книгоманів відділ краєзнавства «Одесика» підготував романтичну виставку «Поезія любові»

Окрасою заходу стали виступи: С. Дмитрієва, І. Томи, В. Кітіка, А. Маліцької, О. Дряміна, В. Бошкова, В. Слісарчука, А. Святецької та інших. У всіх єдине серце билось – акорд ПОЕЗІЇ звучав! Кожен із гостей хотів донести свою історію кохання через ліричні вірші, правдиву прозу – поєднуючи слово з музикою… Нікого не залишив байдужим музичний виступ голови Одеської обласної організації НСПУ Сергія Дмитрієва та Тетяни Крупник, яка майстерно декламувала вірші перед музичним вітанням артистки Одеського театру опери та балету – Оксани Баласкул.

Ще одним подарунком стали книжки, які подарувала молода одеська поетеса Анна Маліцька в фонд бібліотеки, що символічно, адже саме 14-го лютого – Міжнародний день дарування книг.

Романтична фотозона «Поезія любові» із сердечок та метеликів надихала гостей на яскраві світлини!

Ведуча заходу провідний бібліограф науково-бібліографічного відділу Тетяна Яковлева. 

Дякуємо за прекрасні світлини В'ячеславу Слісарчуку!

img_3158.jpg img_3160.jpg img_3164.jpg
img_3170.jpg img_3202.jpg img_3172.jpg
img_3189.jpg img_3212.jpg img_3214.jpg
img_3224.jpg img_3258.jpg gosti-zahodu.jpg
imgp9704-1.jpg img-329c92f5b4b357d90e55277513d8de32-v-1.jpg

Привітати учасників дійства прийшла генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова (на світлині в центрі); ведуча заходу Тетяна Яковлєва з учасниками поетичного вечора

FASHION

Найяскравіша, найромантичніша та най-fashion НІЧ відбулася у БІБЛІОТЕЦІ. У програмі 
допрем’єрні покази, подарунки, відомі гості – і все це на рауті - «КАПЕЛЮШОК З ЛЮБОВ'Ю»

imgp0014.jpg imgp0017.jpg imgp0018.jpg
imgp0019.jpg imgp0021.jpg imgp0041.jpg
imgp0025-1.jpg imgp0028-1.jpg imgp0040.jpg

imgp0056.jpg
Музичний супровід від Євгена Лукашова

Найжіночніше дефіле від «Института Современных дам» та бренду «Таніни Плаття». Допрем’єрний показ конкурсної колекції Crazy Nights дизайнера Тані Шахматової, яка 23.02.2020 буде представлена у Мілані на Volkswagen Fashion Week - ви побачите її першими!

imgp9767.jpg imgp9950.jpg imgp9951.jpg
imgp9953.jpg imgp9957.jpg imgp9965.jpg
imgp9968.jpg imgp9973.jpg imgp9979.jpg

РОЗВАГИ

1-imgp9837.jpg 2-imgp9867.jpg imgp9868.jpg
imgp9782-1.jpg imgp9655-1.jpg imgp9707-1.jpg

А ще на нашому святі була можливість побувати на французько-українському «Montmartre», не виходячи з бібліотеки. Подорож віртуальна, але художник справжній, чудовий. Світлана Крижевська – живописець, педагог, член НСЖУ. У художниці неабиякий хист до малювання, недаремно її ім’я внесено у Всесвітню енциклопедію «Художники ХХ століття» (видається у ФРН). Можливо здогадатися, що бажаючих одержати свій моментальний портрет в цей вечір, звичайно, було багато.

fragment-kollazha.jpg 

Захоплюючий селфі-квест: "ПОЕТИКА КОХАННЯ"

Ось і відзвучала чарівна, яскрава, неповторна велика одеська бібліоніч «Поетика кохання»-2020 дивовижною симфонією по чуйних струнах душі  зі щирими обіймами, з книжковими подарунками, з неймовірними зустрічами та найпопулярнішим селфі-квестом, підготовленим та проведеним невтомними бібліотекарями відділу створення та організації електронних ресурсів.

Усі бажаючі, пройшовши випробування квесту, змогли краще орієнтуватися в старовинній будівлі нашої книгозбірні, поринути в захоплюючі пригоди пошуку книг у фотолокаціях, зарядитись мегапозитивом від пригод та подолання труднощів, отримати чудові подарунки, купу чарівних фото та класно провести час.

Дякуємо усім учасникам випробувань за кмітливість та наполегливість та усім відвідувачам за теплі слова подяки та підтримки!

000.jpg 001.jpg 002.jpg
004.jpg 005.jpg 006.jpg
nata.jpg natalya.jpg 008.jpg
009.jpg 010.jpg 015.jpg
1-3.jpg 030-1.jpg 018.jpg
024.jpg 029.jpg 21.jpg

ДОБРЕ СЛОВО ДУШУ ЗІГРІЄ...

Добре слово має життєдайну, творчу енергію, воно надихає. Під час проведення великої одеської бібліоночі «Поетика кохання»–ІІ було представлено Книгу побажань, оформлену співробітниками відділу електронних ресурсів ОННБ, де усі бажаючі мали чудову можливість залишити свої відгуки, побажання або привітання.

Дякуємо всім друзям за підтримку та неймовірно теплі слова про бібліотеку, бібліотекарів та наше свято!

Книга побажань зберігатиметься в найстарішій публічній книгозбірні країни й буде зігрівати приємними емоціями та теплом наші душі.

kollazh1.jpg 027.jpg 032.jpg
0_-_0001.jpg 0_-_0002.jpg
0_-_0003-1.jpg 0_-_0004.jpg
0_-_0005.jpg 0_-_0006.jpg 0_-_0011.jpg

Емоції емоціями, але бібліотекарі ще й порядок та статистику люблять. Так, до всіх їхніх чеснот додаються  пунктуальність, схильність до порядку, щоб усе мало свій інвентарний номер, шифр зберігання, було чітко і правильно розкладено по поличках, за алфавітом чи тематикою… І щоб про кожного причетного до справи не забути, і кожному причетному – подякувати.

Бібліотечна сваха розповсюдила понад 300 рожевих і блакитних паперових сердець між гостями, які прагнули знайти на вечорі свою пару.

Чотири команди півтори години змагалися за звання інтелектуалів, відповіли на 19 запитань.

Було подаровано більше двохсот книжок. Продекламовано сотні поетичних рядків про кохання. Виготовлено понад п’ятдесят витинанок-янголів і стільки ж ляльок-мотанок на щастя й долю. Зроблено понад дві тисячі фото під час селфі-квесту. Випито понад двісті чашок кави. Під час благодійного ярмарку зібрано майже п’ять тисяч гривень на облаштування літнього читального залу «LITERA»….

Партнерами бібліотеки в організації та проведенні вечірки для закоханих стали: Одеська спеціалізована музична-школа-інтернат ім. професора П.С.Столярського, Одеська обласна філармонія, Одеська національна музична академія ім. А.В. Нежданової, Одеська обласна організація Національнї спілки письменників України, Одеська обласна організація Національної спілки художників України, Одеський Свято-Архангело-Михайлівський жіночий монастир, Одеський національних академічний театр опери і балету, «Інститут сучасних пані», Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського, Централізована міська бібліотечна система для дітей, Одеський обласний Центр української культури, краудфандингова платформа «Моє місто», видавництво «Ранок», Alliance Francaise Odessa, Одеська міська федерація шахів, приватна школа «Майбуття», одеські ЗМІ …

Отож ще раз щиро дякуємо всім нашим друзям і гостям! І до нових зустрічей, до нових спільних захоплюючих проектів!!!!!!!!!!!!!!!

Відгук журналіста

 

Створено: 20.02.2020
Переглядів: 366
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.