Про любов, поезію та меценатів Одеси в «Litera»

Літня читальна зала «Litera» знову зібрала друзів. Цього разу 23 і 29 червня 2019 року на бібліомайданчику ОННБ відбулась презентація книги Жанни Жетті «О любви, о поэзии, об Одессе». Був також продовжений цикл лекцій про меценатів Одеси, зокрема, про М.Ф. Лузанова та дворянський рід Лузанових. 


Автор поетичної збірки «О любви, о поэзии, об Одессе» – Жанна Жетті (Тетяна Желєзова), – одеський поет і краєзнавець, яка мала місце 23 червня. Вона познайомила гостей та учасників зустрічі з останньою збіркою своїх поезій. На зустрічі з поетесою кожен мав можливість доторкнутись до світлого мистецтва поезії, провести дозвілля з користю та отримати задоволення від спілкування з автором.
Під час наступної суботньої зустрічі, 29 червня, у читальні був продовжений цикл лекцій про меценатів Одеси, зокрема, про мецената М.Ф. Лузанова та дворянський рід Лузанових. Минулого разу учасники ближче познайомились з родиною графів Толстих.

01-1.jpg 02.jpg

На фото Петро Фомич Лузанов,
військовий юрист, професор Олександрівської військово-юридичної академії,
сенатор.
Особняк Лузанових на вулиці Маразліївській, 30 (раніше - Новій) 

Лектор Тамара Биханова демонструвала свої творчі доробки гостям. Це фотодокументи, альбоми, вирізки з тогочасної періодики. В гостях у «Літери» були слухачі з міського клубу краєзнавців «Моя Одеса» та пересічні городяни.

Отримана інформація допомогла ще раз згадати добрим словом шановану родину Лузанових, а декому з гостей відкрити для себе цих шляхетних та інтелігентних меценатів. Старший Лузанов, Михайло Фомич, був останнім комерційним суддею в Одесі (1804р.). Лузанови також займались волонтерською діяльністю: будували для рідного міста різні установи. До наших часів збереглося більшість будівель, збудованих роду Лузанових. Маєток родини на Маразліївський, 30 і донині служить городянам. а один із курортних мікрорайонів Одеси носить назву «Лузанівка».

На кошти родини в селищі Корсунці було збудовано школу, а поряд земельний наділ теж був подарований на вічне користування цьому закладу. Це невеликий приклад внесків Лузанових у культурний розвиток міста. В подальших зустрічах у всіх бажаючих буде нагода пізнати про інших меценатів міста Одеси. Запрошуємо до літньої читальні!

*****
Нагадаємо, що триває збір коштів на облаштування літньої читальної зали «Litera», підтримати проект можна на краудфандинговій платформі Мой Город 

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg 1a.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6-1.jpg 7.jpg

 

Створено: 05.07.2019
Оновлено: 17.07.2019
Переглядів: 762
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.