Відділ краєзнавства «Одесика»

Зав. відділу: Бережок Євгенія Володимирівна

E-mail: onnbodesyca@gmail.com

 Сторінка відділу на Facebook  fff.jpg

Загальна інформація:

Відділ краєзнавства «Одесика» є самостійним структурним підрозділом ОННБ, що забезпечує формування, організацію, збереження, доступність, популяризацію та наукове вивчення краєзнавчого фонду. Надає доступ до краєзнавчих інформаційних ресурсів, поширює краєзнавчі знання, здійснює довідково-бібліографічне, інформаційне обслуговування. Здійснює науково-дослідну, науково-методичну діяльність краєзнавчого змісту.

Початок краєзнавчої діяльності Одеської національної наукової бібліотеки сягає кінця ХІХ – початку ХХ ст., коли з ініціативи її директора М. Г. Попруженка був заснований музей з історії Одеси. У 1925 р. в бібліотеці був створений відділ «Одесика», організація якого була доручена відомому краєзнавцю та бібліографу Олександру Михайловичу Дерібасу. У 1931 р. з метою уникнення дублювання в роботі краєзнавчий відділ «Одесика» був приєднаний до відділу «Україніка» і став кабінетом в його складі. Відтоді кабінет (сектор) краєзнавства ставав частиною різних структурних підрозділів бібліотеки і лише у 1989 р. відділ краєзнавства «Одесика» був відновлений на базі сектору краєзнавчої бібліографії відділу науково-допоміжної та рекомендаційної бібліографії.

 

Завдання відділу:

Основними завданнями відділу краєзнавства «Одесика» є формування краєзнавчого фонду Півдня України, краєзнавча бібліографічна робота, краєзнавчий бібліотечно-бібліографічний сервіс, розвиток краєзнавчих досліджень, збереження історичної пам’яті та історико-культурних і природних пам’яток регіону шляхом створення доступних бібліотечних, довідково-бібліографічних послуг з краєзнавства, активного просування вичерпної краєзнавчої інформації, впровадження новітніх технологій та досягнення поєднання можливостей традиційної та електронної бібліотеки; патріотичне виховання населення регіону за допомогою створення умов для самореалізації особистості, вільного обміну думками та ідеями; удосконалення науково-методичної роботи з питань краєзнавства.

 

Фонди:

Підсобний фонд відділу складають книжкові, періодичні, картографічні видання, листівки ХІХ–ХХІ ст., що охоплюють усі аспекти суспільно-політичного, економічного, культурного життя південного регіону України.

Створено: 02.12.2009
Оновлено: 01.05.2023
Переглядів: 8240
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.