← Конкурс. Номінаційний список 2018 (за квітень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Грек И. Ф. Купоран – Ровное: история, культура, люди болгарского села в Буджаке / Иван Федорович Грек ; науч. ред. Н. Д. Руссев. – Измаил : [Ирбис], 2018. – 462 с. : фот., табл.

Анотація

У книзі розглянута історія, культура та людські долі болгарського села Купоран / Рівне, заснованого в 1830 р переселенцями з балканського села Копаран, що тікали в Бесарабію після російсько-турецької війни 1828-1829 рр. Особливу увагу приділено антропонімам жителів села, їх влаштуванню в Буджаку, господарському і культурному життю впродовж майже 190-річної історії Купоран. Розкрито також особливості суспільно-політичного життя купоранцев на всіх етапах історії села як частини політичних процесів Буджакського регіону Бесарабії в складі Росії, Румунії, Радянського Союзу і України.

Книга представляє інтерес для жителів Купорана, численних вихідців з села, що розселилися по території колишньої Бесарабії та всього пострадянського простору й емігрували за його межі. Видання розраховано на краєзнавців та всіх, хто цікавиться політичними, національно-культурними та соціально-економічними процесами на півдні України і Молдови, а в більш широкому контексті - південно-східному регіоні Європи.