← Конкурс. Номінаційний список 2018 (за квітень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Попова Т. Н. Жизнеописание ученого-историка на перекрестке историографических традиций : теория, методология, практика / Татьяна Николаевна Попова. – Одесса : Бондаренко М. А., 2017. – 455 с.

Анотація

У книзі Т. Н. Попової, професора Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, розглянуто широке коло проблем теорії, методології та практики біографічних досліджень. Проаналізовано інтелектуальні стратегії, заявлені в різних сферах соціогуманітаристики, що представляють інтерес для поновлення біоісторіографіі (історії життя і творчості істориків) - розділу дисципліни історіографії та одного з напрямків сучасного біографізму. Поставлено питання про симбіоз традицій в області категоріального апарату та дослідницького інструментарію євроатлантичного та східноєвропейського наукових світів. Галерея портретів представників вченого цеху істориків Новоросійського університету (1865-1920) відображає авторський підхід до інтерпретації їх особистості і творчої спадщини.

Книга розрахована на фахівців-історіографів, а також на всіх, хто цікавиться проблемами біографічного жанру і історією Одеського (Новоросійського) університету.