← Конкурс. Номінаційний список 2018 (за квітень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Літописи церковні Балтського повіту Подільської губернії 1866-1899. Ч. 1 / упоряд. та передм. Р. Нагнибіда. – Дрогобич : Коло, 2018. – 463 [1] с. : іл.

Анотація

В другої книзі молодого дослідника з вивчення пам’яток культурної спадщини Поділля Руслана Нагнибіди опубліковано рукописи семи церковних літописів, що заведені при церквах Балтського повіту Подільської губернії та при соборі Різдва Пресвятої Богородиці м. Балти у ІІ половині XIX ст. До літописів автор додає витяги з архівних справ, витяги з інвентарних описів сіл, церковну та світську періодику XIX ст., картографічні та іконографічні матеріали, які репрезентують повсякденне життя селян.

Книга буде цікава для духовенства, релігієзнавців, пам’яткознавців, археологів, архітекторів, істориків, які займаються генеалогічними дослідженнями; для наукових співробітників, краєзнавців, екскурсоводів, керівників туристичних груп, які супроводжують екскурсії територією Поділля; для викладачів, студентів історичних, філологічних факультетів та кафедр і факультетів туризму, готельної та ресторанної справи, учнів загальноосвітніх шкіл та всіх, хто цікавиться й вивчає історію пам’яток малих міст і містечок Поділля та України.