XXIІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»

ukrbook.jpg

ПРОГРАМА 
ХХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-ФОРУМУ
«УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ»

9-11 червня 2023 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України Одеська національна наукова бібліотека, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація», Всеукраїнської громадської організації «Бібліополіс»  та офісу представництва Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО» проводять загальнонаціональний комплексний захід соціокультурного та науково-комунікативного спрямування ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ, у рамках якого відбудуться ХХІІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСамітВсеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю.

Традиційно метою Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є сприяння відродженню і розвитку культури в Україні, утвердженню національної ідентичності українського народу та популяризації державної мови, що набуває особливо важливого значення під час війни. Виставка-форум також покликана стимулювати розвиток книговидавничої справи та книгорозповсюдження, сприяти промоції та репрезентації сучасної української книги, вихованню культури читання на кращих зразках вітчизняної та світової літератури в українському перекладі, поповненню бібліотек Одещини сучасною вітчизняною книжковою продукцією.

У програмі виставки-форуму:

заходи професійного та культурно-просвітницького спрямування – круглий стіл «Українська книга в час війни і після неї», а також широкий спектр подій з промоції книги і читання: презентації нових вітчизняних видань і видавничих проєктів, промоакції, автограф-сесії, зустрічі з відомими українськими авторами, фахові дискусії, майстер-класи за участі представників провідних видавництв України, письменників, ілюстраторів книги, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних фахівців та широкої громадськості.

Особливою родзинкою у програмі подій також стане виїзне Свято української книги в селищі Авангард 10 червня 2023 року.

avngard_suchasna-teritoriya-komfortu.jpg

Відбудеться традиційний книжковий конкурс «Краща книга виставки-форуму Українська книга на Одещині - 2023».

Минулого року традицію проведення заходу було перервано через повномасштабну військову агресію російської федерації проти України. Війна стала для українського народу найтяжчим випробуванням за всю історію його незалежності та призвела до непоправних втрат, зруйнувала значну частину нашої країни й змусила мільйони українців залишити свої оселі.

Проте завдяки героїчному спротиву Збройних Сил України та всього українського народу, наша держава відстоює свою незалежність, захищає національно-культурну ідентичність та територіальну цілісність, а виклики воєнного часу стимулюють адаптацію культурної інфраструктури задля відповідності сучасним вимогам щодо безбар’єрності та безпеки для населення, сприяють зростанню суспільного запиту на національний культурний продукт, приверненню уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до важливості розвитку вітчизняної культури, книговидання, промоції читання, підтримки креативних індустрій тощо.

Ми глибоко переконані, що проведення Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є ефективним внеском у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії, засобом підсилення інформаційного спротиву, а також дієвим майданчиком для пошуку рішень у подоланні гострих викликів сьогодення та створення механізмів повоєнного відновлення загальнонаціональної культурної системи.

Запрошуємо видавництва, поліграфічні підприємства, книгорозповсюджувачів, культурні центри, письменників, художників, діячів науки, літератури та мистецтва взяти участь у XXІІІ Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині».

Тримаймо культурний фронт разом!

 
Сторінка події у Фейсбуці

Інформація для видавців :

Інформаційний
лист

Заявка на участь
у XXІІІ Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині»

 Заявка на проведення заходу
для внесення до Програми ХХІІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»

До уваги відвідувачів та гостей:

у разі повітряної тривоги
персонал бібліотеки зорієнтує і допоможе дістатися до укриття

Створено: 04.05.2023
Оновлено: 07.06.2023
Переглядів: 2482
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.