ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ 2023: Єдність. Стійкість. Перемога.

Інтелект-форум 2023

9-11 червня 2023 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться Інтелект-форум – щорічний загальнонаціональний комплексний проєкт соціокультурного та науково-комунікативного спрямування, в рамках якого буде проведено XXIII Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» та Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «IV ОдесаБібліоСаміт».

Співорганізаторами та партнерами проєкту традиційно виступають Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова», Одеська обласна державна адміністрація, Одеська обласна та Одеська міська ради, Одеський обласний центр української культури, офіс представництва в Одесі Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО», ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ВГО «Бібліополіс», засоби масової інформації та ін.

Головною метою Інтелект-форуму є підвищення культурного, освітнього, інформаційного потенціалу України шляхом створення ефективного соціокомунікаційного простору для поглиблення стратегічного партнерства бібліотек та інших закладів культури, науки, освіти, видавничої сфери за сприяння представників владних структур, громадських об’єднань, бізнесу тощо.

Минулого року традицію проведення заходу було перервано через повномасштабну військову агресію російської федерації проти України. Війна стала для українського народу найтяжчим випробуванням за всю історію його незалежності та призвела до непоправних втрат, зруйнувала значну частину нашої країни й змусила мільйони українців залишити свої оселі.

Проте завдяки героїчному спротиву Збройних Сил України та всього українського народу, наша держава відстоює свою незалежність, захищає національно-культурну ідентичність та територіальну цілісність, а виклики воєнного часу стимулюють адаптацію культурної інфраструктури задля відповідності сучасним вимогам щодо безбар’єрності та безпеки для населення, сприяють зростанню суспільного запиту на національний культурний продукт, приверненню уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до важливості розвитку вітчизняної культури, книговидання, промоції читання, підтримки креативних індустрій тощо.

Ми глибоко переконані, що проведення Інтелект-форуму є ефективним внеском у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії, засобом підсилення інформаційного спротиву, а також дієвим майданчиком для пошуку рішень у подоланні гострих викликів сьогодення та створення механізмів повоєнного відновлення загальнонаціональної культурної системи.

Цьогорічна концепція Інтелект-форуму ґрунтується на ключових поняттях: Єдність. Стійкість. Перемога й визначає сучасні тенденції та орієнтири нашої професійної діяльності.

Збереження та розвиток української культури та культурної спадщини в часи війни – виклик, для подолання якого необхідна Єдність – об'єднання зусиль держави, громадянського суспільства, фахових спільнот, зокрема на міжнародному рівні. Складовими єдності є підтримка ефективної взаємодії між фахівцями культурних та креативних секторів, сприяння фаховій комунікації та створення експертного середовища, організація культурного діалогу тощо.

Важливим завданням сьогодення є формування Стійкості перед викликами воєнного часу, аби забезпечувати надійний доступ до інформації та знань, всебічно посилювати інтелектуальний потенціал суспільства. Консолідація зусиль сприятиме досягненню злагоджених дій у подоланні наслідків війни, підтримці, розвитку та реалізації професійної спроможності, а також забезпеченню ефективного виконання покладених на нас завдань, оперативному задоволенню потреб і запитів суспільства, громади, конкретної особи у складних умовах воєнного стану, щоб разом з українським народом протистояти російській агресії, наближаючи таку жадану Перемогу.

ПРОГРАМА 
ХХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-ФОРУМУ
«УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ»

Створено: 16.05.2023
Оновлено: 07.06.2023
Переглядів: 943
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.