День архітектури України в бібліотеці

01.jpg

1 липня – День архітектури України, який був встановлений в 1995 році. В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, – у Всесвітній день архітектури».

Раніше день архітектури весь світ відзначав 1 липня, але в 1996 дату святкування перенесли на перший понеділок жовтня, на Всесвітній день житла. В Україні  міняти дату не стали, тому в нас тепер є окреме свято, присвячене архітектурі України і нашим архітекторам. Адже тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.

Одеська національна наукова бібліотека – один з найкращих зразків бібліотечної архітектури в країні, яка була зведена архітектором Федором Нестурхом (Нештурха) у 1904—1907 рр.

Сьогодні ця перлина архітектури Одеси є не тільки об’єктом дослідницької уваги істориків, архітекторів, краєзнавців та екскурсоводів, але й надихає творчу молодь на цікаві сучасні проекти. Так в минулому році студенти Одеської державної академії будівництва та архітектури (кафедра містобудування) у межах курсового проєкту «Громадський простір" розробили дизайнерське рішення внутрішнього двору Одеської національної наукової бібліотеки, а потім взяли участь у конкурсі Archivision у номінаціі «Інтер’єр громадської будівлі» з розробкою нового простору медіатеки та покращення громадського простору двору національної книгозбірні.

1 липня, у День архітектури України, генеральний директор  Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова привітала переможців конкурсу та офіційно вручила їм подяки.

1b.jpg

На фото  генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова, старший викладач кафедри містобудування Архітектурно-художнього інституту ОДАБА Тетяна Румилець та студенти четвертого курсу інституту: Валерія Бабій, Анастасія Глуган. 

3a.jpg 4a.jpg 4b.jpg


Видання з архітектури Одеси, що зберігаються у відділі "Одесика"


Бібліографічний список книжкової виставки  «Архітектура Одеси»

 

Створено: 02.07.2020
Останнє оновлення: 06.07.2020
Переглядів: 217
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.