Міжнародне партнерство : Україна - Грузія

Свідченням курсу на поглиблення співпраці в гуманітарній сфері між Грузією і Україною став робочий візит 18-19 липня 2018 року в Одеську національну наукову бібліотеку генерального директора Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та голови Департаменту бібліотечних ресурсів цієї ж бібліотеки Левана Тактакішвілі. Візит відбувся за сприяння Консула Республіки Грузія в Одесі пана Торніке Берекашвілі.

В рамках анонсованої раніше програми візиту 18 липня відбулася професійна зустріч з Гіоргі Кекелідзе і Леваном Берекашвілі, яка зібрала керівників провідних бібліотек Одеси і усіх зацікавлених осіб. Гості розповіли про діяльність грузинських бібліотек, поділилися досвідом створення електронної бібліотеки, зокрема проектом «Фотографія», мета якого – закарбування пам’яті Грузії. Усі бажаючі можуть передати фотографії  до бібліотеки, вони будуть оцифровані та поповнять цей ресурс, який вже сьогодні налічує понад 150 тисяч зображень. Колеги подарували ОННБ колекцію видань грузинською мовою. Відбулася екскурсія бібліотекою, а також огляд виставки «Грузія далека і близька», на якій були представлені раритетні видання, що видані у Тифлісі у ХІХ ст., у тому числі періодичні; унікальні фото видів Кавказу ХІХ століття, а також сучасні вітчизняні видання, зокрема книжка «Грузини в Одесі: історія та сучасність», видана за сприяння Генерального консульства Республіки Грузія.  

002.jpg 02a.jpg
01.jpg 03.jpg
3a.jpg

Гіоргі Кекелідзе,

генеральний директор Національної парламентської бібліотеки Грузії, громадський діяч, поет і прозаїк, тележурналіст, організатор першої в Грузії електронної бібліотеки

Центральною подією візиту стало підписання 19 липня 2018 року Меморандуму про співпрацю між Національною бібліотекою Грузії і Одеською національною науковою бібліотекою, який визначає напрями подальшої співпраці між двома установами за присутності представників дипломатичного корпусу, органів влади, культурно-мистецької спільноти Одещини та активістів грузинської діаспори.  З текстом заяви присутніх ознайомила заступник генерального директора ОННБ Ольга Бєльницька

У документі сказано, що «сторони будуть розвивати співробітництво на основі рівноправності, взаємності у межах повноважень, визначених відповідно до законодавства України і Грузії з урахуванням міжнародних стандартів». Постатейно наводиться перелік напрямів співробітництва у науковій, культурній сферах. Ставиться за мету  забезпечення доступу до інформаційних баз даних обох бібліотек; здійснення на постійній взаємовигідній основі обміну національними виданнями, в тому числі й електронними; підготовка та внесення пропозиції для здійснення спільних дослідницьких, видавничих та інших ініціатив, обмін досвідом, а також сприяння діяльності національно-культурних товариств і спрвпраці міст-побратимів Одеси й Тбілісі та ін.

imgp7117.jpg

В урочистій обстановці Меморандум підписали генеральний директор Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та в.о. генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова.

Під час підписання документу були присутні Консул Республіки Грузія в Одесі Торніке Берекашвілі, заступник начальника Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини ОДА Ярослава Різникова, представники Одеської обласної ГО «Іверія», її голова Шорена Гегешидзе та директор грузинської недільної школи "Анна-Бана" Мегі Лахшіа

Представники різних установ і об’єднань міста, зокрема Одеських обласних організацій Національної спілки художників України і Національної спілки журналістів України, міської ЦБС для дітей, і звісно господарі зустрічі подарували українські видання, у тому числі видання ОННБ.    

imgp7126.jpg

Завершило захід музичне вітання за участі молодих вокалістів творчого колективу «Сакартвелло» (художній керівник Акакій Якобішвілі) – Кеті Джиджавадзе та Ніколаса Учави, які  заспівали знамениту «Суліко». Символічно звучала українська народна пісня «Дубова дощечка» у пречудовому виконанні пані Кеті: співробітництво в гуманітарній сфері є своєрідним містком у подальше зміцнення дружби між нашими країнами. 

Знаменно, що ця подія відбулася у рік відзначення 100-річчя проголошення Грузинської республіки і 100-річчя встановлення дипломатичних відносин з Україною. Одеса є містом з чисельною грузинською діаспорою, і природно, це пояснює підвищений інтерес до культурної співпраці між Україною і Грузією, яка на офіційному рівні стала інтенсивнішою з підписанням договору про культурне співробітництво між двома країнами у 1993 році (як результат – відкриття Інституту україністики при Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі). Минулоріч візит очільників Національної бібліотеки Грузії відбувся до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, де з книжкових дарунків гостей започатковано «Грузинську бібліотеку». У травні 2018 року подібна бібліотека для емігрантів із Грузії створена у Флоренції (Італія).

Інші публікації на цю тему:

Кудлач В.А. Бібліотечна складова міждержавних взаємин // Чорномор. новини. – 2018. – 21 липня. – Режим доступу: http://chornomorka.com/archive/21972/a-11379.html 

Олег Ксенин. Библиотеки подписали меморандум // Веч. Одесса. - 2018. - 24 июля. - Режим доступа: http://vo.od.ua/rubrics/raznoe/40852.php 

ТВ-сюжети

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg 

Вітальне слово Ірини Бірюкової

2.jpg

Пан Торніке Берекашвілі

3.jpg

Привітання пані Ярослави Різникової

4.jpg

Мегі Лахшіа

5.jpg

Автор монографії "Грузини в Одесі: історія та сучасність" Олександр Музичко

6.jpg

Вручення грузинським колегам книжкового дарунку - видань ОННБ

7.jpg

Фотоальбом "Одещина" поповнить фонди Національної книгозбірні Грузії за сприяння 
заступника голови Одеської облради Юрія Дімчогло

9.jpg

Дарунки від ЦБС для дітей Одеси - почесна місія заступника директора цієї установи Лідії Білан

9a.jpg

Видання багаторічного конкурсу "Українська мова - мова єднання" гостям вручає голова ООО НСЖУ Юрій Работін

10.jpg

Представник ООО НСХУ Сергій Лозовський
передає ювілейне видання спілки - повкольоровий альбом, що презентує сучасне мистецтво Одеси

12.jpg

14.jpg

Світлина на пам`ять

 

Створено: 20.07.2018
Оновлено: 18.05.2023
Переглядів: 24356
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.